4 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Raduj się Jerozolimo – tak rozpoczynamy dzisiejszą Eucharystię w 4 Niedzielę Wielkiego Postu. Kierujemy nasze myśli ku niebieskiemu Jeruzalem, w którym kiedyś wszyscy razem zamieszkamy jako lud Pana. Do tego miasta jesteśmy wszyscy zaproszeni.

Trzeba jednak odpowiedzieć na wezwanie Pana. Dlatego w tym czasie Wielkiego Postu jeszcze bardziej wytężamy nasze siły, aby zmagać się z naszymi słabościami, niewiernościami i grzechami.

Pragniemy upodabniać się do Miłosiernego Ojca, który z otwartym sercem przyjmuje marnotrawnego syna i pokazuje tym samym miłosierne Oblicze Boga Ojca.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W czwartek, 4 kwietnia – I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie.
  • W piątek, 5 kwietnia – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • W sobotę, 6 kwietnia – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny.

• Dziś o godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta wieczorna. Zapraszamy do udziału. Składa przeznaczona jest na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek przypada 14. rocznica śmierci Jana Pawła II.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów.
  • W środę o godz. 16:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta. W tym czasie możliwość Spowiedzi przed I piątkiem miesiąca.
  • W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej od godz. 16:30 możliwość Spowiedzi Świętej a o 17:00 Msza Święta.
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Świętej.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca – spowiedź rano podczas Mszy świętych, a po południu od godziny 17:00.
  • W piątek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. o 16:30 Droga Krzyżowa i Msza Święta.
  • W piątek o godz. 17:30 Droga Krzyżowa, o godzinie 18:00 Msza święta wieczorna. A o godz. 19:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, dla młodzieży ze szkół średnich, pracującej i wszystkich, którzy nie mogą w innej porze uczestniczyć w tym nabożeństwie – serdecznie zapraszamy.
  • Spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią Święta od godz. 9:00. Prosimy ich zgłaszać do piątku (telefonicznie, w zakrystii lub kancelarii). O godz. 16:15 zmianka różańcowa prowadzona przez Młodzieżową Różę Różańcową.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Grupa AA ma spotkanie w tym dniu o godz. 18:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jan Kurek w 6 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Władysław i Anna Hulbój; Józef Maślanka
18:00 Rajcza † Renata Ślebioda
17:00 Rycerka D. † Aniela i Jan Misiarz w 2 rocz. śmierci
Wtorek 6:30 Rajcza † Aniela i Jan Bednarz
7:00 Rajcza † Władysław i Elżbieta Wiercigroch, zięć Mieczysław
18:00 Rajcza † Kazimierz Biernat
17:00 Rajcza D. Dziękczynna za 350 letnią opiekę miłości Matki Bożej Kazimierzowskiej z Róży Kobiet zelatorki Marii
Środa 6:30 Rajcza O błogosławieństwo Boże w 1 rocz. urodzin Tomasza
7:00 Rajcza † Szymon i Zofia Hurej, syn Jan, rodzice i teściowie
18:00 Rajcza † Teofil Strączek
Czwartek 6:30 Rajcza † Józef Wojtyła w 21 rocz. śmierci, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza † Kazimierz Biernat w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Maria i Ludwik Bryja, rodzice
17:00 Rajcza D. Za parafian
17:00 Rycerka D. Za parafian
Piątek 6:30 Rajcza † Teresa Hulboj
7:00 Rajcza I – † Anna Czaniecka
II – † O zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Izy
18:00 Rajcza † Mieczysław i Jan Janowicz, Wiktoria i Marian Janowicz
17:00 Rajcza D. Za parafian
17:00 Rycerka D. † Dusze zmarłych członkiń z Róży Kobiet zelatorki Wolnej; dusze w czyśćcu cierpiące
Sobota 6:30 Rajcza Dziękczynna za dar macierzyństwa z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla całej rodziny
7:00 Rajcza I – † Maria i Józef Pustelnik, rodzice
II – † Jan Kręcichwost
18:00 Rajcza † Michał Wydra w 4 rocz. śmierci
Niedziela 7:00 Rajcza † Anna i Edward Szurma, syn Ryszard
9:00 Rajcza † Ludwik i Regina Bednarz, synowie, wnuki
10:30 Rajcza Dziękczynna za 25 lat wspólnego życia Jolanty i Kazimierza, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
† Małgorzata Ziętek w 6 rocz. śmierci, rodzice, teść
11:45 Rajcza † Czesław i Wiktoria Jaszczurowscy, syn Władysław, wnuki Teresa, Marek; zięć Czesław
18:00 Rajcza † Mieczysław Maślanka w 7 rocz. śmierci, rodzice, teściowie.
8:00 Rajcza D. † Anna i Bronisław Pastor, Helena i Franciszek Dziasek
9:30 Rycerka D. † O błogosławieństwo Boże dla Gabrieli i jej rodziców w 1 rocz.urodzin
11:00 Nickulina O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne od Róży Kobiet z Nickuliny zelatorki Anny