4 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

4 Niedziela Wielkanocna to tradycyjnie Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się za pasterzy, kapłanów o gorliwość w ich pracy i posłudze dla Ludu Bożego.

Jezus jako Dobry Pasterz jest wzorem nie tylko kapłaństwa, ale także naszej postawy wobec drugiego człowieka. Dobry Pasterz to ktoś to szuka owiec zagubionych, kto potrafi karmić i dbać o swoje owce, ale nade wszystko daje życie wieczne. Niech w naszym codziennym postępowaniu będzie pamięć, aby dawać innym życie wieczne – poprzez dobre słowo, przykład, postawę, ale czasem i słowo karcące i postawę bezwzględną wobec zła.

• We wtorek, 14 maja – Święto Świętego Macieja, Apostoła
  • W czwartek, 16 maja – Święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski
  • W piątek, 17 maja – III piątek miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego.

• Dzisiaj w naszej parafii dzień I Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe o godz. 15:30 z udziałem dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej. Zapraszamy także rodziców i krewnych – dzieci oddadzą się w opiekę Matce Bożej.
  • Wraz z dziećmi, które przystąpiły do I Komunii Świętej od poniedziałku do soboty przeżywać będziemy Biały Tydzień, kiedy to dzieci codziennie uczestniczą we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym i przyjmują Pana Jezusa do swojego serca.
  • W tygodniu Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • Także od poniedziałku do soboty codziennie w ramach Białego Tygodnia tak w Rajczy Dolnej jak i Rycerce Dolnej o godzinie 17:00 Msza Święta i nabożeństwo majowe.
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej próba dzieci klas IV, które w niedzielę będą miały I rocznicę Komunii Świętej. Prosimy o obecność.
  • Spotkanie lektorów we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
  • W środę o 16:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • Po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim i nabożeństwo majowe.
  • W czwartek o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18:00 Msza święta i Nabożeństwo Majowe. Od godz. 17:00 zapraszamy do Spowiedzi dzieci i rodziców klas IV Szkoły Podstawowej przed Uroczystością rocznicy I Komunii Świętej.
  • Po Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej od godz. 16:30 Spowiedź dla dzieci i rodziców klas IV Szkoły Podstawowej przed Uroczystością rocznicy I Komunii Świętej.
  • W piątek o godz. 17:00 Droga Krzyżowa na „Compel” (w razie niepogody w kościele), a o 18:00 Msza Święta i nabożeństwo majowe.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Paweł Matras, dziadkowie Rozalia i Ludwik Kostka, syn Józef; Anna i Józef Hutyra, córka Stanisława, zięć Edward, wnuk Tadeusz
7:00 Rajcza † Bolesław Tanistra, rodzice Anna i Józef
17:00 Rycerka D. † Franciszek Chowaniec w 9 rocz. śmierci
Niedziela 7:00 Rajcza † Wincenty i Maria Bednarz, syn Jan