4 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przeżywamy 4 Niedzielę Wielkanocną, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Ożywieni wewnętrznym pragnieniem spotkania z Jezusem obecnym w liturgii eucharystycznej, chcemy podążać za głosem Dobrego Pasterza, wskazującym właściwą drogę.

W Nim znajdujemy ochronę i poczucie bezpieczeństwa; On woła każdego z nas po imieniu, prowadzi ku wzajemnej jedności i do wspólnoty z Bogiem.

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Pragniemy także w tym tygodniu zawierzyć kleryków, którzy trwają w rekolekcjach przed święceniami diakonatu.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 4 maja – Wspomnienie Św. Floriana, męczennika. Ogarniamy w tym dniu modlitwą wszystkich strażaków w dniu ich święta.
 • W środę, 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 • W czwartek, 7 maja – I czwartek miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich.
 • W piątek, 8 maja – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu o godz. 10:00 biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom z naszej diecezji.

Ogłoszenia:

 • Zachęcamy do zapoznania się ze wskazaniami Księdza Biskupa do wiernych naszej diecezji z dnia 20 kwietnia. Znajdują się one na stronie naszej diecezji.
 • W związku z epidemią koronawirusa przypominamy, że do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy.
 • Zachęcamy, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio. Można też skorzystać z transmisji online z naszego Kościoła (transmisje można znaleźć na naszej stronie internetowej).
 • Powierzchnia dostępna dla wiernych w naszym kościele to 710 m2. Dlatego zgodnie z decyzją władz (1 osoba na 15m2) w naszym kościele może jednocześnie przebywać 48 osób. Dotyczy to wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw, pogrzebów, ślubów i chrztów.
 • W związku z tym na niedzielnych Mszach Świętych serdecznie prosimy, aby wchodząc do Kościoła przełożyć kolorową kartkę z jednego pojemnika do drugiego. Gdy w pierwszym koszyku zabraknie kartek będzie to oznaczać, że w Kościele jest już limit 48 osób. Prosimy wtedy o uczestnictwo w Mszy Świętej wokół Kościoła przy nagłośnieniu. Dla tych osób będzie udzielana Komunia Święta po Eucharystii.
 • Nie wolno robić dużych skupisk ludzi, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej także w tygodniu. Okażmy solidarność z tymi, którzy ze względu na pracę mogą uczestniczyć we Mszy Świętej jedynie w niedzielę.
 • Prosimy osoby w wieku emerytalnym, chore, ale również dzieci, aby w tym czasie epidemii, nie wybierały się do kościoła, ale pozostawały w swoich domach, nie narażały swojego życia i zdrowia. Osoby w podeszłym wieku należą do grupy największego ryzyka. Gdyby osoby starsze, samotne potrzebowały jakiejkolwiek pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Pragniemy zrobić wszystko, aby nie narażać nikogo z naszych Parafian na zakażenie koronawirusem w kościele. Musimy być wzajemnie za siebie odpowiedzialni (osoby na kwarantannie, osoby, które miały kontakt z zarażonymi, osoby, które czują się źle, które niepokoją się o swoje zdrowie – prosimy, aby bezwzględnie nie wychodziły ze swojego domu). Musimy przestrzegać wszystkich obostrzeń i zakazów wprowadzonych przez władze państwowe i zaleceń naszego Biskupa.
 • W razie niebezpieczeństwa śmierci jest możliwość telefonicznego zgłoszenia, aby ksiądz udzielił w domu sakramentu Namaszczenia Chorych i Komunii Świętej. Telefon kontaktowy: 502 993 555
 • Wszyscy wierni, wchodząc do Kościoła, mają obowiązek zakrycia ust i nosa maską, którą zdejmujemy wyłącznie podczas przyjęcia Komunii Świętej. Prosimy, aby mieć także rękawiczki.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Spowiedź Święta ze przed każdą Mszą Świętą w konfesjonale. Prosimy, aby używać maseczek i rękawiczek. Można także skorzystać ze Spowiedzi Świętej poza Kościołem (należy poprosić kapłana) zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa.
 • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
 • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
 • Nowy termin I Komunii Świętej to 20 wrzesień, godz. 10:30.
 • W naszym Kościele Nabożeństwa Majowe będą się odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek także przy kapliczkach domowych.
 • W poniedziałek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę nabożeństwo fatimskie jest odwołane. Zapraszamy jednak na godz. 19:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim, następnie tradycyjna majówka i o godz. 19:30 Msza Święta koncelebrowana. Zachęcamy do pisania prób i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki, która znajduje się z tyłu po lewej stronie.
 • W czwartek od 17:00 Godzina Święta w ramach I czwartku miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek modlimy się w intencji naszej Ojczyzny w dniu Głównego Patrona Polski – Św. Stanisława. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które odpowiednio wcześniej zgłaszamy w kancelarii w godzinach urzędowania. Spotkanie przedchrzcielne w czwartek po wieczornej Mszy świętej.
 • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Anna Bednarz, mąż, syn
7:00 Rajcza † Maria Sury
18:00 Rajcza I – O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Strażaków OSP Rajcza i o wieczne zbawienie dla zmarłych
II – † Jadwiga Wójcik, rodzice Franciszek i Aniela siostra Antonina, brat Jan
17:00 Rycerka D. Za księży pracujących w parafii oraz diakonów Piotra i Damiana przygotowujących się do kapłaństwa
Wtorek 6:30 Rajcza † Irena Dziasek
7:00 Rajcza † Emilia Krzepina
18:00 Rajcza † Maria i Jan Pytlarz
17:00 Rajcza D. Za Parafian
Środa 6:30 Rajcza † Tadeusz Wydra
7:00 Rajcza † Helena Paciorek
19:30 Rajcza I – o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet ze Stacji i ich rodzin
II – † Piotr
III – † Tadeusz Wolny, Sebastian Wełniak, Władysław Janik
IV – Za pracowników Apteki „Pod Jesionem” o bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
V – O zdrowie, bł. Boże dla Róży Kobiet od Hulboja i ich rodzin
Czwartek 6:30 Rajcza † Antoni i Janina Śpiewak
7:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Antoniny z okazji urodzin
18:00 Rajcza † Stanisław Płoskonka
Piątek 6:30 Rajcza † Stanisław i Janina Juraszek
7:00 Rajcza I – † Stanisław Kąkol, teść Stanisław oraz o zdrowie dla Józefy
II – † Maria Sury
18:00 Rajcza † Stanisław Oleksy w 100 rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II
Sobota 6:30 Rajcza † Antoni Rybarski 8 rocz. śmierci
7:00 Rajcza I – † Julia i Ludwik Kubas
II – † Joanna Latos
18:00 Rajcza † Helena i Jan Ryłko, synowie Eugeniusz i Stanisław
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria i Józef Bryś
9:00 Rajcza Za Parafian
10:30 Rajcza † Józef Sadłek, rodzice
11:45 Rajcza O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierowskiej w 18 rocz. urodzin
18:00 Rajcza † Józefa Lach w 100 rocz. urodzin
8:00 Rajcza D. † Mieczysław Pawlus, ojciec Jan, brat Zbigniew
9:30 Rycerka D. † Helena i Emil Wolny, zięciowie, wnuki
11:00 Nickulina O zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet z Nickuliny zel. Anny