4. Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

W Jezusie Chrystusie Bóg przyszedł do nas, byśmy doświadczyli Jego zbawienia, pomocy i ratunku. Ostatnia 4. Niedziela Adwentu przypomina, że Jezus jest Emmanuelem, czyli Bogiem z nami.

On nie jest obok nas czy przeciwko nam. Jego obecność z nami jest urzeczywistniana najpełniej w każdej Eucharystii. Niech sprawowana dziś liturgia będzie okazją do uwielbienia Boga obecnego z nami.

Niech także czas Świąt Bożego Narodzenia jeszcze bardziej zbliży nas do Boga i niech ta bliskość promieniuje także na nasze codzienne ludzkie relacje.  

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W piątek, 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia.
 • W sobotę, 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
 • W niedzielę, 27 grudnia – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia:

 • Dziś składka przeznaczona jako wsparcie Kościoła na Wschodzie. Pod chórem do puszek można także składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Pod chórem można jeszcze nabyć świece wigilijne Caritas. Za świece składamy dowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na działalność Caritas. Zachęcamy do otwartości serca
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Biskup Bielsko Żywiecki zdecydował, że wizyta duszpasterska (kolęda) w tym roku nie odbędzie się w tradycyjnym terminie. Nowy termin będzie podany, kiedy warunki epidemiologiczne na to pozwolą.
 • Dziś Nieszpory o godz. 17:45.
 • W naszej parafii Roraty codziennie o godz. 7:00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich. Na każdych Roratach homilia, a po Mszy Świętej tradycyjne losowanie nagród dla dzieci i figurki Matki Bożej.
 • Od poniedziałku do środy zapraszamy do korzystania ze Spowiedzi Świętej. Będziemy spowiadać w te dni od godz. 17:30 do godz. 19:00. Także w Wigilię rano Spowiedź podczas Mszy Świętych (tylko dla osób, które nie mogą przystąpić do Spowiedzi Świętej wcześniej). Nie odkładajmy Sakramentu Pokuty i Pojednania na ostatnią chwilę.
 • W poniedziałek przypada 13. rocznica śmierci ks. prał. Zbigniewa Guszkiewicza. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w Jego intencji.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Pół godziny wcześniej możliwość Spowiedzi Świętej.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Pół godziny wcześniej możliwość Spowiedzi Świętej.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek dzień Wigilii przed Uroczystością Bożego Narodzenia – ostatni dzień adwentu. Msze Święte tylko rano – o godz. 6:30 i o godz. 7:00 ostatnie Roraty. Po Roratach tradycyjne rozdanie nagród dla dzieci uczestniczących w tych nabożeństwach. Zachowajmy także w tym dniu tradycyjny zwyczaj postu oraz wszystkie tradycje świąteczne. W tym dniu przypadają także imieniny ks. Adama – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 • O północy rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia Mszą Świętą „Pasterką” tradycyjnie w oprawie góralskiej. Zapraszamy do udziału. Składka z tej Eucharystii przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W kaplicach tradycyjnie „Pasterki” o godz. 22:00.
 • W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Świętej w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 11:45 grać będzie kapela z Fundacji Braci Golec a po Mszy Świętej będzie ich krótki koncert. O godz. 17:45 uroczyste świąteczne Nieszpory. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Rozpoczynamy czas Oktawy Świąt Bożego Narodzenia
 • W sobotę – II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Modlimy się w tym dniu za katolickie uczelnie w Polsce (Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie). Msze Święte w porządku niedzielnym. O godz. 9:00 Msza Święta z oprawą naszego chóru parafialnego „Laurentius”, a po Mszy Świętej tradycyjne poświęcenie owsa.
 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Świętej Rodziny. Po Mszy Świętej o godz. 7:00, z racji wspomnienia Św. Jana, będzie tradycyjne poświęcenie wina. Natomiast o godz. 11:45 błogosławieństwo dzieci rocznych. Także na tej Mszy Świętej śpiewać będą dzieci i młodzież z Fundacji Braci Golec a po Mszy Świętej będzie ich krótki koncert.
 • W niedzielę o godz. 11:00 w Nickulinie będziemy się modlić w szczególności przez wstawiennictwo patrona kaplicy – Św. Jana Apostoła i Ewangelisty.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Bardzo serdecznie dziękujemy za waszą otwartość serca i włączenie się w akcję kartki świątecznej dla pensjonariuszy naszego Sanatorium (Domu Opieki).
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

 

Na ten nadchodzący tydzień świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie od nas – duszpasterzy – najserdeczniejsze życia. Niech obchód tajemnicy wcielenia Syna Bożego jeszcze mocniej otworzy nasze serca, umysły i dłonie, aby mógł w nich zamieszkać Chrystus. Bo jeśli Bóg na pierwszym miejscu to wszystko na swoim miejscu. Niech te życzenia spełnią się w waszym życiu i życiu waszych rodzin i całej naszej parafii.
Szczęść Wam Boże!

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jan Waliczek
7:00 Rajcza † Wiktoria i Franciszek Bułka, Maria i Józef Bułka
18:00 Rajcza Za wnuka Konrada z okazji urodzin
17:00 Rycerka D. † Maria i Franciszek Bierońscy, córka Rozalia, zięciowie: Jan, Czesław, Henryk
Wtorek 6:30 Rajcza † Czesław Najzer
7:00 Rajcza † Władysław Wolny z żoną Stanisławą i synem Tadeuszem
18:00 Rajcza † Stanisława Hulbój z synem Leszkiem
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Antoni Rybarski, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza † Wiktoria i Józef Dziasek, syn Stanisław
18:00 Rajcza † Czesław Najzer – od rodziny Wolny z Bielska
Czwartek 6:30 Rajcza † Alojzy, Małgorzata Łajczak
7:00 Rajcza † Józef Szatanik z wnukami
22:00 Rajcza D. † Maria i Wojciech Tlałka
22:00 Rycerka D. W int. Mikołaja Bułki w 17 rocz. urodzin i o bł. Boże dla całej rodziny
22:00 Nickulina O zdrowie i bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Róży Kobiet i ich rodzin od Kuchejdy
24:00 Rajcza I – † Adam Ciapka z żoną
II – † Anna Mieczysław Płoskonka, syn Czesław
III – † Władysława Antoni Dziergas z synami
IV – † Ewa i Michał Ryłko i zmarli z rodziny
Piątek 7:00 Rajcza † Michał Bobek w rocz. śmierci z żoną Haliną
9:00 Rajcza † Michał i Stanisława Hutyra, rodzice i teściowie
10:30 Rajcza † Stefan Łoboziak i Antoni Matuszczak
11:45 Rajcza † Zofia i Franciszek Banaś w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Anna Maślanka z mężem Franciszkiem, syn Jerzy, z rodzicami Pauliną i Marcinem Kręcichwost
8:00 Rajcza D. † Adam Kąkol z rodzicami
9:30 Rycerka D. † Helena i Michał Zoń z córką Konstancją i wnukiem Michałem
11:00 Nickulina † Błażej Krzempek w 1 rocz. śmierci
Sobota 7:00 Rajcza O bł. Boże i opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej i potrzebne łaski dla Marii i Leona w 50 rocz. ślubu
9:00 Rajcza † Jan Kuszyk z rodzicami
10:30 Rajcza † Eugeniusz Ciepły, rodzice, brat Józef
11:45 Rajcza † Mieczysława Wiejacha z mężem Tadeuszem
18:00 Rajcza † Antoni i Anastazja Gruszka z rodzicami
8:00 Rajcza D. † Honorata Wiercigroch, Franciszek Wiercigroch wraz z rodziną
9:30 Rycerka D. † Anna Wolna w 12 rocz. śmierci z rodzicami Anną i Józefem, teściami: Katarzyną i Józefem
11:00 Nickulina † Andrzej Gaweł w 12 rocz. śmierci z rodzicami i teściami, braćmi i szwagrami
Niedziela 7:00 Rajcza † Ks. Stefan Ryłko
9:00 Rajcza † Józef Kotrys oraz zmarli z rodziny Kotrys i Janota
10:30 Rajcza † Elżbieta Wiercigroch w rocz. śmierci, mąż Władysław, zięć Mieczysław
11:45 Rajcza Dziękczynna w rocz. urodzin Jakuba z prośbą o dary Ducha Świętego i bł. Boże dla niego i całej rodziny
18:00 Rajcza † Maria, Józef Zając, synowie Jan i Tadeusz, synowe Helena i Danuta
8:00 Rajcza D. Dziękczynna za otrzymane łaski w minionym roku z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej od zel. Marii
9:30 Rycerka D. O bł. Boże dla Wiktorii z okazji urodzin i dla całej rodziny
11:00 Nickulina O bł. Boże w 50 rocz. ślubu dla Anny i Tadeusza Pryszcz