33 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 33 Niedziela Zwykła. Jako synowie światłości i synowie dnia oczekujemy nadejścia Dnia Pańskiego. W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego gromadzimy się na sprawowaniu Eucharystii, by doświadczyć sakramentalnego spotkania z Jezusem Chrystusem.

On pragnie szczęścia każdego człowieka. Dziękujemy mu za wszelkie dary i talenty jakimi nas obdarza i prośmy o mądrość w wypełnianiu woli Bożej.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 20 listopada – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • We wtorek, 21 listopada – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • W środę, 22 listopada – Wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • W piątek, 24 listopada – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
  • W sobotę, 25 listopada – Wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy
  • W przyszłą niedzielę, 26 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

• W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W poniedziałek Msza święta w Rycerce Dolnej o godzinie 16.00.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16.00.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15.45.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W środę wspomnienie świętej Cecylii dziewicy i męczennicy patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Polecamy Panu Bogu przez wstawiennictwo świętej Patronki nasz chór parafialny „Laurentius” im. Tadeusza Szczepanka i naszego organistę Pana Stanisława Korzeniowskiego.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej – spotkanie młodzieży klas III przygotowujących się do bierzmowania.
  • W sobotę o 10.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W sobotę w Rycerce Dolnej od godziny 15.30 spowiedź przed uroczystością odpustową, a o godzinie 16.00 Msza święta.
  • W przyszłą niedziele o godzinie 9.30 w Rycerce Dolnej Uroczystość odpustowa ku czci patrona kaplicy Chrystusa Króla – serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.45 błogosławieństwo dzieci rocznych.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Anna Proszek
7:00 Rajcza † Jan Zając
17:00 Rajcza † Zdzisław i Zofia Więcek w rocz. śmierci, rodzice, teściowie
16:00 Rycerka D. † Jan Sadłek, rodzice