33 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Niedzielna Eucharystia to czas spotkania z miłosiernym Bogiem. Każde nasze spotkanie z Bogiem to także czas pomnażania naszych talentów, które otrzymaliśmy od Niego. Wszystko co posiadamy otrzymujemy z ręki Boga i ma to służyć przede wszystkim, po to, aby osiągnąć zbawienie.

Prośmy dziś Pana, aby nasze dzieła były Boże, aby do Niego prowadziły, abyśmy nigdy nie wykorzystywali naszych darów do odwracania się od miłości Boga.

Trwamy na modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych, odwiedzania cmentarzy i codziennej modlitwy za nich.   

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 16 listopada – święto Matki Bożej Miłosierdzia-Kazimierzowskiej. Modlimy się przez wstawiennictwo patronki naszej parafii.
 • We wtorek, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
 • W środę, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin bpa Romana Pindla – modlimy się w Jego intencji i całej diecezji.
 • W piątek, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca
 • W sobotę, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny.
  Jest to dzień imienin bpa seniora Janusza Zimniaka. Modlimy się w Jego intencji.
 • W niedzielę, 22 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ogłoszenia:

 • Za dusze w czyśćcu możemy ofiarować odpusty. Przez cały listopad (zgodnie z decyzją papieża Franciszka) nawiedzając cmentarz i modląc się choćby w duchu za zmarłych oraz spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi (może być wcześniej) i Komunii świętej, zachowania wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
 • Dziś składka przeznaczona na potrzeby diecezji.
 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Informujemy także, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę, mogą to uczynić także dokonując przelewu na nasze konto parafialne (BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka 02814010190012701320000010). Niestety parafia ma wiele zobowiązań finansowych, które musi regularnie spłacać. Pamiętajmy, że parafia utrzymuje się tylko dzięki ofiarom wiernych i jest wspólnym dobrem nas wszystkich. Rozumiemy trudną sytuację finansową wielu z was, ale prosimy o okazanie wsparcia. W zeszłotygodniowej zbiórce do kopert zebraliśmy 3100 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. W tym trudnym czasie okażmy szczególną wzajemną solidarność.
 • Przed Kościołem strażacy z OSP Rycerka Górna zbierają pieniądze na rehabilitację swojego kolegi – Wojciecha Puto – 21-letniego chłopaka, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Okażmy mu nasze wsparcie nie tylko finansowe, ale także modlitewne.
 • Dziękujemy paniom Dorocie Kubiak oraz Danucie Butor za przygotowanie patriotycznej dekoracji na Święto Niepodległości. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Informujemy, że w najbliższym czasie wokół Kościoła i plebanii będą wycinane tuje. Zabieg jest konieczny, ponieważ te drzewa powodują wilgoć w prezbiterium Kościoła oraz na plebanii, a korzenie niszą ogrodzenie.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • W tych trudnych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, prosimy o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
 • W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł.
 • Dziś także Nieszpory o godz. 17:45.
 • W poniedziałek z racji święta Matki Bożej Miłosierdzia-Kazimierzowskiej modlimy się przez wstawiennictwo naszej patronki w intencji parafii, polecając wszystkie rodziny, chorych, cierpiących, samotnych, zmagających się z epidemią koronawirusa. Polecamy także duszpasterzy oraz osoby pracujące na rzecz parafii. Zachęcamy do uczestniczenia w Eucharystii, pamiętając o limicie wiernych.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Pół godziny wcześniej możliwość Spowiedzi przed uroczystością odpustową.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W środę w Rajczy Dolnej z okazji wspomnienia patronki kaplicy – bł. Karoliny Kózkówny – Msza Święta o godzinie 17:00. Pół godziny wcześniej możliwość Spowiedzi Świętej.
 • W czwartek na godz. 17:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 17:00 na tradycyjną Drogę Krzyżową oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W przyszłą niedzielę przypada dzień wspomnienia świętej Cecylii, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Polecać będziemy Panu Bogu przez wstawiennictwo świętej patronki nasz chór parafialny „Laurentius” im. Tadeusza Szczepanka oraz naszego organistę Pana Stanisława Korzeniowskiego.
 • W niedzielę w Rycerce Dolnej z racji Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Msza Święta odpustowa o godz. 9:30. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich mieszańców Rycerki Dolnej.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Eugenia Sury
7:00 Rajcza † Jan Jurczak w 27 rocz. śmierci z rodzicami i teściami, zięciowie: Jan Hubka, Andrzej Kręcichwost, Józef Szurma
18:00 Rajcza o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Mariana i Urszuli Łysiak z córkami
17:00 Rycerka D. † Genowefa Wolny w rocznicę śmierci z mężem Adamem
Wtorek 6:30 Rajcza † Tadeusz Madziar
7:00 Rajcza † Józef Paciorek
18:00 Rajcza † Zmarłe członkinie z Róży Różańcowej od Janotów
17:00 Rajcza D. † Kazimierz Fijak w 1 rocz. śmierci
Środa 6:30 Rajcza † Zofia Grabczyk (od Wójta i pracowników Urzędu Gminy)
7:00 Rajcza † Józefa Hulbój
18:00 Rajcza † Bronisław Tomala z teściami
17:00 Rajcza D. Za parafian
Czwartek 6:30 Rajcza Za zmarłych z rodzin: Piela, Szczotka, Piątek oraz † Rafał Ratkowski
7:00 Rajcza † Anna Stawarz
18:00 Rajcza † Jan Zwardoń
Piątek 6:30 Rajcza † Andrzej Stachulak
7:00 Rajcza † Zofia Grabczyk (od Mariana Szczotki z żoną i synem ks. Sławomirem)
18:00 Rajcza † Julia i Jan Ryłko
Sobota 6:30 Rajcza † Renata Pieczarka
7:00 Rajcza † Danuta Szatanik
18:00 Rajcza † Maria Pytlarz w 7 rocz. śmierci, mąż Jan, córka Antonina, zięć Stanisław
Niedziela 7:00 Rajcza † Mieczysław Śleziak w 9 rocz. śmierci, teściowie Władysław i Elżbieta
9:00 Rajcza W 18 rocz. urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Wiktora
10:30 Rajcza † Władysław Matlak
11:45 Rajcza † Aniela i Wawrzyniec Zoń, dzieci Anna i Stanisław
18:00 Rajcza † Elżbieta Ryłko w 7 rocz. śmierci, mąż Michał, rodzice
8:00 Rajcza D. † Katarzyna Zdechlik z mężem Bolesławem, synem Janem i zięciami
9:30 Rycerka D. † Stanisława Bułka z rodzicami: Anną i Ludwikiem, wnuk Gniewko
11:00 Nickulina † Joanna i Józef Latasiewicz