33 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 33 Niedziela Zwykła. Zachwyt nad tym światem może prowadzić do utraty świadomości tego co jest w naszym życiu naprawdę ważne. Dziś Jezus pokazuje, że wiara może prowadzić do próby i to nawet próby w gronie najbliższych ludzi, rodziny.

Nigdy nie wolno odstąpić od wiary. Nigdy nie wolno sprzedać wiary za chwilę świętego spokoju, odpoczynku czy lichego kompromisu. Wiarę zawsze trzeba bronić.

Oddajmy się dziś mocno Jezusowi, aby On strzegł naszej wiary.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie Św. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • W środę, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • W czwartek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Marii Panny
  • W piątek, 22 listopada – wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • W niedzielę, 24 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

• Nieszpory o godz. 16:45, a Msza Święta wieczorna o godzinie 17:00.
  • W poniedziałek z racji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny w Rajczy Dolnej Msza Święta odpustowa o godz. 16:00. Wcześniej możliwość Spowiedzi od godz. 15:30.
  • W tym dniu przypadają urodziny i imieniny naszego księdza biskupa Romana Pindla – pamiętajmy o nim w modlitwie a także o całej naszej diecezji.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzi. 16:00
  • We wtorek zbiórka ministrantów o godz. 15:30.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • O godz. 18:15 spotkanie lektorów.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za biskupa emeryta Janusza Zimniaka w dniu jego imienin.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek – wspomnienie świętej Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Polecamy Panu Bogu przez wstawiennictwo świętej patronki nasz chór parafialny „Laurentius” im. Tadeusza Szczepanka i naszego organistę Pana Stanisława Korzeniowskiego oraz wszystkich, którzy śpiewem chwalą Pana Boga w naszej świątyni. Wszystkim z całego serca dziękujemy za ich śpiew, równocześnie zapraszamy wszystkich chętnych z dobrym głosem do włączenia się w posługę naszego chóru.
  • W piątek spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę w Rycerce Dolnej od godziny 15:30 spowiedź przed uroczystością odpustową, a o godz. 16:00 Msza Święta.
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W Rycerce Dolnej uroczystość odpustowa a także jubileusz 20-lecia powstania kaplicy. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stanisław Bednarz
7:00 Rajcza † Maria Sokołowska w 5 rocz. śmierci
17:00 Rajcza † Jan i Helena Sporek
16:00 Rycerka D. † Józef i Elżbieta Rzeszutko, rodzice