32 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Jako dzieci jednego Ojca gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu liturgii. Chcemy Boga wychwalać za wszystko, co od Niego otrzymujemy. Pragniemy zapewnić Go o naszej miłości i prosić o błogosławieństwo na to, co jest przed nami.

W świecie współczesnym, opanowanym ciągle pragnieniem własnej chwały i zaszczytów prosimy o dar pokory, albowiem nasza wielkość przejawia się w uniżeniu, ponieważ jak zapewnia Jezus: „Kto się wywyższa będzie poniżony, a kto się poniża będzie wywyższony”.

Trwamy na modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych, odwiedzania cmentarzy i codziennej modlitwy za nich.

Pamiętajmy także o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny o pomyślność i wszelkie błogosławieństwo Boże dla wszystkich jej obywateli, a dla zmarłych prośmy o życie wieczne.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 9 listopada – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • We wtorek, 10 listopada – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 • W środę, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Z racji Święta Niepodległości modlimy się w intencji Ojczyzny
 • W czwartek, 12 listopada – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  Jest to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym
 • W piątek, 13 listopada – wspomnienie Pierwszych Męczenników Polski – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Ogłoszenia:

 • Dziś o godz. 17:30 Różaniec z modlitwą wypominkową.
 • Za dusze w czyśćcu możemy ofiarować odpusty. Przez cały listopad (zgodnie z decyzją papieża Franciszka) nawiedzając cmentarz i modląc się choćby w duchu za zmarłych oraz spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, modlitwy w intencji Ojca Świętego, przyjęcia łaski sakramentalnej spowiedzi (może być wcześniej) i Komunii świętej, zachowania wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).
 • Dziś składka do kopert na potrzeby naszej parafii, a pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Informujemy także, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę, mogą to uczynić także dokonując przelewu na nasze konto parafialne (BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka 02814010190012701320000010). Niestety parafia ma wiele zobowiązań finansowych, które musi regularnie spłacać. Pamiętajmy, że parafia utrzymuje się tylko dzięki ofiarom wiernych i jest wspólnym dobrem nas wszystkich. Rozumiemy trudną sytuację finansową wielu z was, ale prosimy o okazanie wsparcia. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej. W tym trudnym czasie okażmy szczególną wzajemną solidarność.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • W tych trudnych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, prosimy o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
 • W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników w cenie 25 zł.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 9:00 w Kościele uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny. Wcześniej o godz. 8:45 rozpocznie się czuwanie wypominkowe za zmarłych legionistów i bohaterów narodowych. Pamiętajmy o limicie osób w Kościele. Można także uczestniczyć we Mszy Świętej rano o godz. 7:00 oraz wieczorem o godz. 18:00 (nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30).
 • Jest to także dzień imienin ks. Marcina. Pamiętajmy w tym dniu o Nim w naszych modlitwach i polecajmy Go opiece świętego patrona oraz Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału – będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek na godz. 17:00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby diecezji.
 • Za tydzień przed Kościołem strażacy z OSP Rycerka Górna będą zbierać pieniądze na rehabilitację swojego kolegi – Wojciecha Puto – 21-letniego chłopaka, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, ma porażony rdzeń kręgowy i czeka go kosztowna rehabilitacja, aby mógł stanąć na nogi. Okażmy mu nasze wsparcie nie tylko finansowe, ale także modlitewne.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Anna Hutyra w rocznicę śmierci, mąż Rudolf, syn Mieczysław.
7:00 Rajcza † Józefa Hulbój
18:00 Rajcza † Za zmarłych z Róży Kobiet zel. Krystyny
17:00 Rycerka D. † Józef i Anna Harmata z matką Jadwigą
Wtorek 6:30 Rajcza † Henryk Podgórzec w 1 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Maria Sygut, mąż Jan, syn Stanisław
18:00 Rajcza † Józef Paciorek
17:00 Rajcza D. † Aniela i Stanisław Stańco w rocz. śmierci
Środa 7:00 Rajcza † Helena i Marcin Wiercigroch rocz. śmierci
9:00 Rajcza I – Za Ojczyznę
II – † Wiktoria i Antoni Bogdał, córka Helena, wnuk Paweł
18:00 Rajcza † Jan i Janina Zawada
Czwartek 6:30 Rajcza † Wiktoria Pomietło z mężem Bronisławem, syn Franciszek i Jan
7:00 Rajcza † Paweł Haręża
18:00 Rajcza † Za dusze zmarłych z Róży Kobiet zel. Anny
Piątek 6:30 Rajcza † Ks. Mieczysław Grabowski
7:00 Rajcza I – † Stanisław Kuś z rodzicami i dziadkami, siostrzeńcem Sławomirem
II – † Tadeusz Madziar
18:00 Rajcza † Rozalia Waligóra z mężem Karolem, synami Władysławem i Tadeuszem.
Sobota 6:30 Rajcza † Józefa i Karol Wiercigroch
7:00 Rajcza † Augustyn Wolny z rodzicami, siostrami i bratem, Rozalia i Stanisław Dziergas, syn Jan
18:00 Rajcza † Jan Pytlarz w 9 rocz. śmierci, żona Maria, zięć Stanisław
Niedziela 7:00 Rajcza † Franciszka i Ludwik Łoboziak, wnuk Andrzej
9:00 Rajcza † Za dusze w czyśćcu cierpiące – od Róży Kobiet z Ujsół
10:30 Rajcza † Eugenia i Jan Tabacarz, Genowefa i Stanisław Stolarski
11:45 Rajcza I – † Wiktoria i Ludwik Krzepina, teściowie Rolek
II – W intencji dziecka z okazji 1 rocznicy urodzin (Kacper Miazek) oraz w intencji rodziców i chrzestnych przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej – Patronki naszego Sanktuarium
18:00 Rajcza † Zofia Cięcinka, mąż Józef, córka Maria, Franciszka Cięcinka
8:00 Rajcza D. † Maria Wiercigroch w 10 rocz. śmierci, mąż Franciszek i rodzice
9:30 Rycerka D. † Jerzy Wolny w rocz. śmierci z rodzicami i dziadkami
11:00 Nickulina † Maria i Franciszek Świnionoga, synowie Stanisław i Czesław