31 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 31 Niedziela Zwykła. Jako dzieci jednego Ojca gromadzimy się na wspólnym sprawowaniu liturgii, aby wyznać Mu naszą miłość i prosić o umocnienie.

W świecie zdominowanym ciągłym pragnieniem własnej chwały i zaszczytów, prośmy Boga o dar pokory, albowiem nasza wielkość przejawia się w uniżeniu: kto się wywyższa będzie poniżony a kto się poniża będzie wywyższony.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W czwartek 9 listopada – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • W piątek 10 listopada – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W sobotę 11 listopada – Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada także Narodowe Święto Niepodległości – modlimy się w intencji Ojczyzny.

• Codziennie nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium o godzinie 16.30 (zmiana czasu). Po nim Msza Święta wieczorna. Modlimy się za zmarłych wypominanych.
  • W poniedziałek Msza święta w Rycerce Dolnej o godzinie 16.00.
  • We wtorek Msza święta w Rajczy Dolnej o godzinie 16.00.
  • W środę spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 15:45.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek po wieczornej Mszy Świętej przygotowanie przedchrzcielne.
  • W sobotę o godzinie 9.00 w kościele uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny – serdecznie wszystkich zapraszamy. Wcześniej o godzinie 8.30 będziemy się modlić na cmentarzu przy grobach Legionistów.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W sobotę na Mszy świętej o godzinie 17.00 i w niedzielę o godzinie 11.45 udzielać będziemy sakramentu chrztu dzieciom, które odpowiednio wcześnie zgłaszamy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Kazimierz Ryłko
7:00 Rajcza † Wiesław Biegun, ojciec Mieczysław
17:00 Rajcza † Aniela i Franciszek Kostka, córka Jadwiga i Antonina.
16:00 Rycerka D. † Grzegorz Romanicz w rocz. śm.
Wtorek 6:30 Rajcza † Ignacy Jaromin
7:00 Rajcza † Czesława i Jan Lipart, rodzice, teściowie
17:00 Rajcza † Helena i Tadeusz Paciorek, synowie, wnuki
16:00 Rajcza D. † Z rodzin i z Róży Kobiet, za dusze w czyśćcu cierpiące od Róży Kobiet zelatorki Langer
Środa 6:30 Rajcza † Anna i Władysław, syn Piotr
7:00 Rajcza † Jadwiga Szczotka w 2 rocznicę śmierci, mąż, rodzice
17:00 Rajcza I – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Huberta w 1 rocz. urodzin
II – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Agaty i rodziców w 1 rocznice urodzin i chrztu świętego
Czwartek 6:30 Rajcza † Michał i Anna, zięć Mirosław i Jan
7:00 Rajcza I – † Emil i Stanisława Paciorek, rodzice w 11 rocznicę śmierci.
II – W intencji członkiń Róży Kobiet zelatorki Anny
17:00 Rajcza † Ludwik i Ludwika Lach, siostra Franciszka,synowie Józef i Franciszek
Piątek 6:30 Rajcza † Anna i Ludwik Kocoń w 8 rocznicę śmierci
7:00 Rajcza I – † Rozalia i Karol Waligóra, syn Władysław i Tadeusz