31 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 31 Niedziela Zwykła. Ewangelia ukazuje nam dziś Zacheusza – człowieka bardzo bogatego – który bardzo zapragnął spotkania z Jezusem. Aby zobaczyć Jezusa był w stanie poświęcić nie tylko swoje bogactwo, ale także swoją reputację, wspinając się na drzewo.

Także my powinniśmy oddać wszystko, aby zobaczyć Pana, aby On wszedł do mojego życia i je odmienił.

Prośmy dziś o przemianę naszego życia.

• W poniedziałek, 4 listopada – wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa
  • W sobotę, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To katedra biskupa Rzymu i matka wszystkich Kościołów na świecie.

• Codziennie Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 16:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 16:00 Msza Święta.
  • We wtorek Szkoła Podstawowa w Rajczy organizuje korowód Wszystkich Świętych. Dzieci i młodzież spotkają się o godz. 10:00 w naszym Sanktuarium na wspólnej modlitwie i krótkiej katechezie. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania radości z obecności świętych w naszym życiu.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • We wtorek o godz. 15:30 zbiórka ministrantów a lektorów o godz. 18:30.
  • Po wieczornej Mszy Świętej w kościele będzie spotkanie rodziców młodzieży szkół średnich, która przygotowuje się do bierzmowania.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W środę o godz. 18:00 próba liturgiczna dla młodzieży szkół średnich, która przygotowuje się do bierzmowania.
  • W czwartek po południu od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego oraz przygotowanie przedchrzcielne.
  • W piątek o godz. 18:00 próba liturgiczna dla młodzieży szkół średnich, która przygotowuje się do bierzmowania.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00 w salce parafialnej.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 17:00 i w niedzielę o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego dzieciom, które odpowiednio wcześnie zgłaszamy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Helena i Marcin Wiercigroch
7:00 Rajcza † Franciszek Lach, rodzice, żona Rozalia, rodzice; córka Anna; zięć Franciszek, rodzice; Elżbieta Lach, rodzice; Rudolf Bednarz, rodzice
17:00 Rajcza † Józef Bryja, żona, córka
16:00 Rycerka D. † Adam Wolny od Służby Liturgicznej z Rycerki Dolnej