30.07.2023 r. – 17 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

W filmie Adaptacja dziennikarka i pisarka Susan Orlean wyznaje: „Ludzie tęsknią za czymś wyjątkowym, inspirującym. Gotowi są poświęcić wszystko. Ale tylko niektórzy szukają. To oszałamiające być w pobliżu takiej osoby”.

To nie przypadek, że kupiec znalazł drogocenną perłę. To człowiek, który szukał pięknych pereł zawodowo i z pasją. Kiedy już wymarzoną znalazł, w jego życiu rozpoczął się następny etap: musiał poświęcić wszystko, by zdobyć ją na własność.

Zdaniem Szymona Hołowni Szatan nie objawia się dziś pod postacią ponętnych dziewic. On obcina ludzkie aspiracje. Ucina niebo tuż nad naszą głową, czyniąc ze świętości, czystości czy miłości sprawy niedościgłe, tylko dla nielicznych.

• Dziś po Mszach Świętych Ojciec Waldemar rozprowadza kalendarze misyjne.
  • W poniedziałek, 31 lipca – wsp. Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • We wtorek, 1 sierpnia – wsp. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  •   W środę, 2 sierpnia – Zapraszamy na sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 19.00 różaniec z Noweną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, odczytujemy je zawsze w czasie Nowenny i modlimy się w tych intencjach przed Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej. Następnie Msza Święta i procesja fatimska. W tym dniu obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – odpust Porcjunkuli, możemy zyskać odpust zupełny.
  • W czwartek, 3 sierpnia – pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej.
  •    W piątek, 4 sierpnia – wsp. Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. To również pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej.
  •    W sobotę, 5 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, na Mszę Świętą o godzinie 7.00 zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca z naszej Parafii, po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec. Od godziny 8.30 kapłani pojadą z posługą Sakramentalną do chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą się z nami gromadzić na Mszach Świętych, prosimy, aby bliscy zatroszczyli się o niech, by mogli przyjąć Komunię Świętą, przystąpić do Spowiedzi lub przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Chorych i starszych wiekiem zgłaszamy w Kancelarii Parafialnej.
  •    W przyszłą Niedzielę Święto Przemienienia Pańskiego, składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji Bielsko – Żywieckiej. W tym dniu wyrusza Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
  •    Już za dwa tygodnie w sobotę 12 sierpnia, w naszym Sanktuarium odbędzie się Dekanalny Dzień Osób Chorych i Starszych wiekiem. Prosimy już dziś, aby pomóż dotrzeć tym osobom tutaj, do Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej. Program na plakacie pod wieżą kościoła. O godzinie 9.30 spowiedź dla nich, potem o 10.00 Msza Święta, Błogosławieństwo Lourdzkie i po Mszy Świętej obok kościoła poczęstunek.
  • W najbliższą niedzielę 6 sierpnia w godzinach od 9-tej do 13-tej zapraszamy na
    kolejną w tym roku zbiórkę krwi . Ambulans zaparkuje przed Kościołem w Rajczy .
    Aby oddać krew należy ;
    – być zdrowym i nie mieć żadnych śladów infekcji ( katar , kaszel
    ,gorączka ) ;
    – mieć od 18 do 65 lat ;
    – zjeść lekkostrawny posiłek i wypić około 1.5 litra płynów ;
    – zgłosić się z dowodem osobistym ;
    Pamiętajmy ,że krew jest wielkim i bezcennym darem , który możemy
    ofiarować drugiemu człowiekowi .

OD 31 LIPCA DO 06 SIERPNIA 2023 – INTENCJE MSZALNE

31.07. Poniedziałek

Godz. 7.00 – za zm. Elżbietę Laszczak w r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Urszulę Szwarc – Łysiak w r. śm.

01.08. Wtorek

Godz. 7.00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Danuty z okazji 60 r. urodzin.

Godz. 18.00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie i Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Kazimierza w 2 r. urodzin.

02.08. Środa – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

Godz. 7.00 – za zm. Józefa Hulboja w r. śm. wraz z teściami.

Godz. 19.30 – 1. za zm. Janinę Zawada.

2. za zm. Siostry z Róży Różańcowej zelatorki Celiny i zmarłych z ich rodzin.

03.08. Czwartek

Godz. 7.00 – 1. za zm. Zofię Ślebioda.

2. za zm. Jadwigę Jeleśniańską w 30 r. śm.

Godz. 18.00 – za kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii, za siostry zakonne pochodzące z naszej parafii i o nowe powołania od Róży Różańcowej zelatorki Aleksandry.

04.08. Piątek

Godz. 7.00 – za zm. Jana Liparta w 12 r. śm. z żoną Czesławą.

Godz. 18.00 – za zm. Annę Ryłko z mężem Michałem, synem Leszkiem, rodzicami i teściami.

05.08. Sobota

Godz. 7.00 – 1. W intencji wszystkich chorych, cierpiących oraz opiekujących się nimi.

2. za zm. Edwarda Śleziaka w 4 r. śm.

Godz. 18.00 – Dziękczynna w 18 r. urodzin Mikołaja z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

06.08. Niedziela – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Godz. 7.00 – za Parafian.

Godz. 9.00 – W intencji Szymona z okazji urodzin z prośbą o Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej

Godz. 11.00 – O życie wieczne dla zmarłego Adama Banaś.

Godz. 18.00 – za zm. Rudolfa i Wiktorię Kurowskich z rodzicami i rodzeństwem, córkami Zofią i Anną z mężami oraz synów Tadeusza, Władysława i Józefa.

W Kaplicach :

Rajcza Dolna Godz. 8.00 – za zm. Tadeusza Wiercigroch w 5 r. śm.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Franciszka i Annę Kolarczyk w r. śm. z rodzicami.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Zofię i Jana Fujak w r. śm.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….