30.04.2023 r. – OGŁOSZENIA 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Do Rafała Blechacza, laureata Konkursu Chopinowskiego, ludzie często zwracają się: „mistrzu”, „maestro”. On sam uważa, że – mimo sukcesów – wciąż jest na początku swej drogi: „Wolę po prostu Rafał. Do prawdziwego mistrzostwa dochodzi się latami, a ideału i tak nie da się osiągnąć”.

Tylko Jezus jest wiarygodnym nauczycielem – bramą, którą muszą przejść wszyscy w drodze do zbawienia. Przestrzega przed fałszywymi pasterzami, których nazywa złodziejami i rozbójnikami. Człowieka traktuje indywidualnie, prowadzi go i za niego odpowiada – każdego „zna po imieniu”.

Ojciec Bernard Turowicz, benedyktyn, profesor matematyki i lubiany przez studentów wykładowca, zrezygnował z pełnienia funkcji mistrza nowicjatu. Mówił, że dowody matematyczne są obiektywne i nie sprawiają mu kłopotu, a nowicjusz to żywy człowiek, za którego jest odpowiedzialny.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Dziś po Mszy Świętej do puszek zbieramy ofiarę na nasze Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.
 • Rozpoczynamy miesiąc MAJ – zapraszamy na Nabożeństwa Majowe do Matki Bożej, zawsze będą o godzinie 17.45 przed Mszą Świętą wieczorną, zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, te, które w tym roku będą miały Pierwszą Komunię Świętą i Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, zapraszamy także młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
 • W Poniedziałek, 01.05. – wsp. Św. Józefa, rzemieślnika. Zapraszamy wraz z p.  Wójtem gminy, Zbigniew Paciorek na I Majówkę z członkami Oddziału Górali Żywieckich do Rycerki Dolnej.  Wymarsz od Kaplicy o godz. 10.30.   Msza Św. przy kapliczce MB Fatimskiej, u “Kudłatych w Potoku” o godz. 11.00.  W czasie przemarszu od Kościoła do Kapliczki będzie odmawiany różaniec. Po mszy Św. Wójt zaprasza uczestników na drugą część majówki przy grillu.
 • W Środę 03.05.Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. tak jak w każdą Niedzielę. Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 8.30 zapaleniem zniczy i złożeniem kwiatów na Cmentarzu Legionistów i Mogile Czanieckich. Na Mszę Świętą za Ojczyznę zapraszamy na godzinę 9.00 wszystkich, którzy pragną się modlić w intencji Naszej Ojczyzny zwłaszcza poczty sztandarowe, Władze samorządowe oraz inne organizacje działające na terenie Naszej parafii (zespoły i kapele góralskie). Po zakończeniu Mszy Świętej zapraszamy do CKiS w Rajczy na program artystyczny pt. „Ojczyznę kocha się nie dlatego że wielka, ale dlatego, że własna” – szczegóły na plakacie.
 • Podczas tej Mszy Świętej będziemy modlić się także za Strażaków z Rycerki Dolnej. Pamiętajmy, aby wywiesić flagi narodowe, jest to zewnętrzny znak naszej tożsamości narodowej i wyraz miłości do Polski. Nie wstydźmy się tego, że jesteśmy Polakami, Synami tej Ziemi, która jest przesiąknięta Krwią Naszych Przodków walczących o Jej wolność i niepodległość.
 •    UWAGA!!!!Z racji Wieczornego Nabożeństwa Fatimskiego, Mszy Świętej o godzinie 18.00 nie będzie, będzie już o godzinie 19.30.
 •    Również w Środę zapraszamy wszystkich na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi znany już nam, Ks. Piotr Hoffmann Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Bielsko Żywieckiej. Zapraszamy na godzinę 19.00 – Różaniec, potem o godz. 19.30 Msza Święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.
 •    W pierwszy czwartek (04.05.) miesiąca zapraszamy na godzinę 17.00, na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej, oraz na Mszę Świętą w intencji wszystkich kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W tym dniu przypada kolejna rocznica męczeńskiej Śmierci naszego rodaka Sługi Bożego i kandydata na Ołtarze ks. Franciszka Bryi (04.05.1942 r. w Dachau), tak brzmiały Jego ostatnie słowa:“Życie moje kapłańskie, niedawno rozpoczęte, ciało i duszę oddaję i poświęcam Wszechmocnemu Bogu i Królowej Apostołów dla wzrostu wiary katolickiej w Polsce”,
 •    W pierwszy piątek (05.05.) miesiąca zapraszamy na godzinę 17.00, na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej – oddajemy Cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 •    W pierwszą sobotę zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca – po Mszy Świętej rannej o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmianka tajemnic różańcowych. Od godz. 8.30 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, prosimy by zgłosić ich w zakrystii lub kancelarii Parafialnej.
 •    W sobotę na godzinę 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną się razem z nami modlić w int. naszych Strażaków z OSP w Rajczy.
 • W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji.

INTENCJE MSZALNE
01.05-07.05.2023

01.05 PONIEDZIAŁEK WSP.ŚW. JÓZEFA, RZEMIEŚLNIKA
6.30-za zm. Jan Zwardoń w r. śm.
7.00- za zm. Wiktorię Maślanka z mężem Józefem, córkami, synami i
wnukami.
18.00 – za zm. Zbigniewa Arczyńskiego w r. śm. z żoną Michaliną i synem Andrzejem.
RYCERKA DOLNA
11.00 – Msza Święta przy Kapliczce,,U Kudłatych w Potoku❞ w int. Związku Podhalan Oddziału Ziemi Żywieckiej, wszystkich Górali i Parafian oraz ich rodzin.

02.05 WTOREK
6.30 – za zm. Katarzynę i Franciszka Wiercigroch.

7.00- za zm. Jadwigę Kotela w 21 r. sm. z rodzicami Franciszkiem i Marią. 18.00- Za zm. Genowefę Tomaszczyk.
– za zm. Marię Golbiak.
03.05 ŚRODA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
7.00 – za zm. Władysława Janik w 9 r. sm.
9.00 W int. Ojczyzny.
– W int. Strażaków OSP Rycerka Dolna przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski i Świętego Floriana patrona Strażaków o zdrowie i Bł. Boże, potrzebne łaski dla żyjących a dla zmarłych o życie wieczne z Bogiem.
11.00 za zm. Feliksa Janik z rodzicami.
19.30 Za zm. Marka Wilkosz w r. śm.
– za zm. Edwarda Ryłko z rodzicami, teściami i synem Sławomirem. – za zm. Stanisława Wolny z żoną Rozalią i rodzicami Jadwigą i Karolem.
zm. Marię i Władysława Bednarz i Annę, Michała oraz Tadeusz Grygny.
RAJCZA DOLNA
8.00- za zm. Franciszka Dziasek w r. śm. z żoną Heleną, Annę Pastor z mężem Bronisławem.
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Bronisławę Sadłek z mężem Józefem i rodzicami.
NICKULINA
11.00 – za kapłanów pracujących w naszej parafii prosząc o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i o łaskę zdrowia na duszy i na ciele – od Zelatorki Anny.
04.05 PIERWSZY CZWARTEK
6.30 – za zm. Marię Gogler.
7.00 – za zm. Antoniego Kobiałka w 15 r. śm. z rodzicami i rodzeństwem. 18.00 – za kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii, za siostry zakonne pochodzące z naszej parafii i o nowe powołania przez wstawiennictw Sługi Bożego Ks. Franciszka Bryi – naszego rodaka (rocznica męczeńskiej śmierci 4 maja 1942 r.) od Zelatorki Aleksandry.

RAJCZA DOLNA
17.00 – za zm. Anielę i Jana Tomiczek z dziećmi, Ludwika i Rozalię Pawlus z dziećmi.
RYCERKA DOLNA
17.00 – za zm. Stanisława Pszczółkę z rodzicami i teściami.

05.05 PIĄTEK
6.30- za zm. Jacka Opalony.
7.00- Za zm. Krystynę Wolny z mężem Marianem.
– za zm. Jana Sadłek z wnukiem Piotrem w 35 r. sm. 18.00- za zm. Jana Zawadę w r. urodzin.
06.05 SOBOTA
6.30- za zm. Stanisława Juraszek z żoną, synem i zięciem. 7.00-W int. wszystkich chorych parafian i przebywających w szpitalu o zdrowie i cierpliwość w znoszeniu cierpienia oraz w int. wszystkich opiekujących się chorymi i troszczących się o nich o Bł. Boże i potrzebne łaski.
– Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa, którymi jest obrażana.
14.00- Ślub: Magdalena Mizia i Stanisław Morton.
18.00-W int. Strażaków z OSP w Rajczy przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski i Świętego Floriana patrona Strażaków o zdrowie i Bł. Boże, potrzebne łaski dla żyjących a dla zmarłych o życie wieczne z Bogiem.
– za zm. Stanisława Kąkol z żoną Józefą i rodzicami.
07.05 NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY,
7.00- O zdrowie i Bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Zofii Jakubiec.
9.00 – za zm. Stanisławę Hutyra z mężem Michałem oraz rodzicami i
teściami.
11.00 – za zm. Marię i Kazimierza Gardas z rodzicami.
18.00 – Dziękczynna w 60 r. Urodzin Piotra z prośbą o zdrowie i Bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla całej rodziny.
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Irenę Fijak z mężem Kazimierzem.
RYCERKA DOLNA
9.30- za zm. Marię, Franciszka Bierońskich z córką i zięciami.
NICKULINA
11.00- za zm. Zofię i Franciszka Wiercigroch z synem Adamem i synową
Małgorzatą.
SANATORIUM
15.00-…