3 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 3 Niedziela Zwykła. Jako członkowie Ludu Bożego gromadzimy się razem, aby słuchać Słowa Bożego i posilać się Chlebem życia. Niestety, pomiędzy wyznawcami Chrystusa wciąż nie ma pełnej jedności. Ciągle doświadczamy bólu podziału, chociaż Pismo Święte jako Boża księga chrześcijaństwa została dana nam wszystkim.

Mówi ona o spotkaniach z Jezusem co stanowi fundament naszej wiary. Nasze wychodzenie na spotkanie z Nim, wspólna modlitwa i chęć pojednania, może doprowadzić do pełnego zjednoczenia. To jest ważna intencja, także po zakończeniu kolejnego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W poniedziałek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła
  • W czwartek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłna
  • W piątek, 1 lutego – I piątek miesiąca
  • W sobotę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. I sobota miesiąca

• Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 – Godzina Święta. Możliwość Spowiedzi przed I piątkiem miesiąca
  • W Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 15:00, a o godz. 16:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • W piątek I piątek miesiąca – rano spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godziny 16:00, a o 17:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i wieczorem o godz. 17:00. W kaplicach porządek Mszy Świętych jak w niedzielę.
  • Na Mszy Świętej o godzinie 9:00 i 17:00 poświęcenie gromnic.
  • Na Mszy Świętej o godz. 17:00 poświęcenie świec dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej – zapraszamy dzieci i ich rodziców.
  • Przed południem od godz. 10:00 istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać do piątku w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • Jest to także I sobota miesiąca – o godz. 16:15 Różaniec i zmianka różańcowa.
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00
  • W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie świętego Błażeja biskupa i męczennika patrona czuwającego na ludzkim gardłem i głosem. Specjalne błogosławieństwo świecami świętego Błażeja po Mszy Świętej o godz. 7:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Teodor Strączek
7:00 Rajcza † Marek Oleś w 1 rocz. śmierci
17:00 Rajcza † Zbigniew Soberko w 5 rocz. śmierci
16:00 Rycerka D. † Marianna i Antoni Capanda w rocz. śmierci, wnuk Krzysztof; Helena i Ludwik Szczotka