3 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

3 Niedziela Wielkiego Postu to niedziela w której wsłuchujemy się w Ewangelię o oczyszczeniu Świątyni. Jezus wyrzuca przekupniów ze Świątyni. Tym samym pokazuje swoją władzę jako Syna Bożego.

Wskazuje, że Świątynia jest miejscem modlitwy, ciszy i skupienia a nie miejscem prowadzenia biznesów i załatwiania spraw tego świata. Niech i nasza Świątynia będzie miejscem szczególnego umiłowania Boga.

Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Św. Kazimierza Królewicza. Zachęcamy do zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, w intencji własnej lub kogoś zmarłego.

• W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową świętego Kazimierza, Królewicza.
  • Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 16:00. O godz. 17:00 wieczorna Msza Święta. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W tym roku na Gorzkich Żalach będziemy zagłębiać się w postać bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika obozu Dachau. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • W środę spotkanie ministrantów w salce parafialnej o godz. 15:45.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek w Sanktuarium od godz. 16:00 do 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie przedchrzcielne.
  • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i wieczorem o godz. 19:00.
  • W piątek w Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej Droga Krzyżowa o godz. 15:30 i potem Msza Święta o godz. 16:00.
  • W sobotę spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30 oraz spotkanie grupy AA o godz. 18:00.
  • W sobotę na Mszy świętej o godzinie 17:00 i w niedzielę o godzinie 11:45 udzielać będziemy sakramentu Chrztu świętego dzieciom które odpowiednio wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. W przyszłą niedzielę składka do kopert będzie przeznaczona na zakup opału do ogrzewania naszego Kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Genowefa i Piotr Hulbój
7:00 Rajcza † Tadeusz Zając w 6 rocz. śmierci, Danuta Zając w 5 rocz. śmierci
17:00 Rajcza † Piotr Wiercigroch, rodzice Karolina i Wawrzyniec, teściowie Anna i Bartłomiej
16:00 Rycerka D. † Julia i Franciszek Tyc
Wtorek 6:30 Rajcza † Kazimierz Leśniak w dniu imienin
7:00 Rajcza † Julia i Ludwik Kubas
17:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Antosia w 1 rocznicę urodzin i dla całej rodziny
16:00 Rajcza D. O zdrowie dla Janiny
Środa 6:30 Rajcza † Anna Bednarz
7:00 Rajcza † Genowefa Bednarz
17:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże w Nowym Roku z Róży Kobiet zelatorki Strączek
Czwartek 6:30 Rajcza † Maria Tanistra
7:00 Rajcza † Józef i Karolina Pomietło
17:00 Rajcza Podziękowanie za miniony rok z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w Nowym Roku z Róży Kobiet zelatorki Najzer
Piątek 6:30 Rajcza † Michał Płoskonka.
7:00 Rajcza I – † Krystyna Zawada w 5 rocz. śmierci
II – † Władysław Wiercigroch, rodzice w 7 rocz. śmierci
17:00 Rajcza † Adam Kuś w 10 rocz. śmierci
16:00 Rycerka D. O zdrowie dla Janiny Szewczyk