AKTUALIZACJA – 3 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

3 Niedziela Wielkiego Postu. Tradycyjnie w tą niedzielę czytamy fragment ewangelii o Samarytance. Jezus w spotkaniu z tą kobietą objawia siebie jako Dawca wody żywej, która gasi nie tylko pragnienie, ale daje życie wieczne. Jezus obdarza nas życiem wiecznym.

Warto tą prawdę kontemplować w najbliższych dniach, kiedy tyle wśród nas zamętu, paniki, chaosu i strachu. Warto pamiętać, że Jezus daje życie wieczne. To nam obiecuje.

Prośmy Ducha Świętego, aby prowadził nas przez kolejny tydzień Wielkiego Postu.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W czwartek, 19 marca – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Marii Panny

• W związku z epidemią koronawirusa zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej z dnia 12 marca oraz Apelem Biskupa Bielsko Żywieckiego z 14 marca.
  • Na ten czas wszyscy mamy udzieloną dyspenzę od uczestnictwa we Mszy Świętej.
  • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania. Dotyczy to także nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  • Zgodnie z decyzjami władz państwowych zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób – dotyczy to także uroczystości religijnych. Zachęcamy, aby w każdej Eucharystii, także niedzielnej, mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję tej Mszy Świętej. W przypadku pogrzebów i ślubów uczestniczy tylko najbliższa rodzina. Wykażmy daleko idącą samodyscyplinę pozostając w domach i nie narażajmy duszpasterzy na odpowiedzialność karną za złamanie obowiązującego prawa. Zostało ono wprowadzone, aby powstrzymać falę zachorowań i śmierci.
  • Zachęcamy do przystępowania do Spowiedzi Świętej – codziennie przed każdą Eucharystią. NIE BĘDZIE ORGANIZOWANA SPOWIEDŹ WIELKANOCNA W PARAFIACH. Nie zwlekajmy zatem ze Spowiedzią.
  • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
  • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
  • Trwamy w okresie Wielkiego Postu.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.
  • W piątek przed Mszą Świętą odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego z racji III piątku miesiąca – serdecznie zapraszamy.
  • W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej – Msza Święta o godz. 16:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Czesław Płoskonka, ojciec Stanisław
7:00 Rajcza W intencji rodziny zmarłego Jakuba Kąkola
17:00 Rajcza Józef i Jadwiga Lach, rodzice
16:00 Rycerka D. Za Parafian