3 Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

3 Niedziela Wielkiego Postu. Czas nawrócenie i przemiany bardzo szybko biegnie. Możemy zadać sobie pytanie o pierwsze owoce tego czasu? A może jeszcze nic nie zrobiłem w tym okresie? Warto nawet teraz podjąć konkretne postanowienie przemiany życia na lepsze.

Czasem staje wobec wielu trudnych decyzji w swoim życiu. Mamy wiele wątpliwości, może uciekamy od odpowiedzialności. Warto wtedy przypomnieć sobie o Bogu, który nieustannie JEST w moim życiu. Przypomina nam o tym Jego imię objawione Mojżeszowi w krzewie gorejącym – JESTEM, KTÓRY JESTEM. Bóg jest blisko, z nami – nawet kiedy wydaje nam się, że go nie ma. Prośmy o wiarę, abyśmy zawsze ufali, że On jest z nami i nas nie zostawia.

Liturgiczne obchody tygodnia:.

• W poniedziałek, 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

• Dziś o godz. 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta wieczorna. Zapraszamy do udziału. Składa przeznaczona jest na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
  • W poniedziałek obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych, które są zagrożone aborcją. Módlmy się także w intencji naszej diecezji, gdyż dziś przypada 27. rocznica jej powstania.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów.
  • W środę o godz. 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W czwartek od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu .
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Świętej.
  • W piątek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. o 15:30 Droga Krzyżowa i Msza Święta.
  • W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa, o godzinie 17:00 Msza święta wieczorna. A o godz. 19:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, dla młodzieży ze szkół średnich, pracującej i wszystkich, którzy nie mogą w innej porze uczestniczyć w tym nabożeństwie – serdecznie zapraszamy.
  • Spotkanie Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Grupa AA ma spotkanie w tym dniu o godz. 18:00.
  • W przyszłą niedzielę następuje zmiana czasu z zimowego na letni. W związku z tym od przyszłej niedzieli Msza Święta wieczorna będzie o godz. 18:00 zarówno w niedzielę jak i w tygodniu.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria Wolny
7:00 Rajcza † Jan Biernat, rodzice, teściowie
17:00 Rajcza † Józef Mika
16:00 Rycerka D. O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Kobie i ich rodzin od zel. Wolnej