3 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna. Przed dwoma tygodniami świętowaliśmy Wielkanoc a dzisiaj można odnieść wrażenie iż szara codzienność zupełnie nas pochłonęła. To samo doświadczenie było obecne w życiu uczniów Pańskich.

Niedługo po Wielkanocy wrócili do swoich dawnych zajęć. Apostołowie wracają do łowienia ryb. Po nieudanym połowie spotykają Chrystusa Zmartwychwstałego, który przemówił do nich i podał im receptę na udany połów. Czy my widzimy, że do naszego życia puka Chrystus Zmartwychwstały?

• W poniedziałek, 6 maja – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • W środa, 8 maja – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W Sanktuarium Św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach, biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Pamiętamy o nich w modlitwie.

• Dziś Nabożeństwo Majowe o godz. 17:30, a o 18:00 Msza Święta wieczorna.
  • W tygodniu Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej Msza Święta i Nabożeństwo Majowe o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Warszawy.
  • We wtorek Msza Święta i Nabożeństwo Majowe w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Spotkanie lektorów we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
  • W środę uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu o godzinie 10:00 nasi klerycy – Piotr i Damian – przyjmą w Sanktuarium Świętego Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach święcenia diakonatu. Wyjazd parafian spod Kościoła o godz. 8:00.
  • W środę o 17:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych i Oazy Młodzieżowej.
  • W środę o 17:30 zbiórka lektorów i ministrantów i potem uczestniczą we Mszy Świętej z nowowyświęconymi diakonami.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim i nabożeństwo majowe. Prowadzić je będą nowowyświęceni diakoni – Piotr i Damian.
  • W czwartek o godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18:00 Msza święta i Nabożeństwo Majowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej przygotowanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • W sobotę od godz. 10:00 spowiedź dla dzieci z klas III, rodziców i krewnych przed uroczystością I Komunii świętej.
  • W sobotę na Mszy świętej o godz. 18:00 i w niedziele o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu Świętego dzieciom, które odpowiedni wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W niedzielę 12 maja przypada rocznica męczeńskiej śmierci księdza Michała Rapacza, który tu w naszej parafii pracował – modlimy się o Jego rychłą beatyfikacje.
  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej na Eucharystii o godz. 9:00:
    • Dzieci gromadzą się przed kapliczką Matki Bożej koło kościoła o godz. 8:30
    • O godz. 8:45 błogosławieństwo rodziców i procesja do kościoła
    • O godz. 15:30 nabożeństwo majowe z udziałem dzieci, które przyjęły I Komunię wraz z oddaniem się w opiekę Matce Bożej. (Nie ma nabożeństwa o godz. 17:30)
  • Z radością informujemy, że 3 maja nasi parafianie po czterech dniach pielgrzymowania dotarli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Grupa z Rajczy liczyła blisko 40 osób w tym większość stanowiła młodzież. Dziękujemy im za zaangażowanie, świadectwo wiary i modlitwę w intencji parafii.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Anna i Jan Kocierz; Jan i Maria Szpak w rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Franciszek i Franciszka Lach, synowa Anna
18:00 Rajcza † Stanisław Płoskonka, rodzice
17:00 Rycerka D. Za parafian
Wtorek 6:30 Rajcza † Ryszard Krzepina
7:00 Rajcza O zdrowie i błogosławieństwo Boże i o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Antoniny w 85 rocz. ur.
18:00 Rajcza † Stanisław Oleksy
17:00 Rajcza D. O opiekę i Dary Ducha Świętego dla diakonów Damiana i Piotra i księży pracujących w Rajczy od Róży Kobiet zel. Marii
Środa 6:30 Rajcza † Stanisław i Janina Juraszek, rodzice
7:00 Rajcza † Stanisław Kąkol w 85 rocznicę urodzin i o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i opiekę świętego Józefa dla Józefy