3 Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy 3. Niedzielę Okresu Wielkanocnego nazywaną także Niedzielą Biblijną. Kościół pragnie nam dziś przypomnieć wartość Słowa Bożego zawartego w Piśmie Świętym. Jak kiedyś uczniowie zmierzający do wsi Emaus, mamy okazję spotkać Zmartwychwstałego Pana.

Zaprasza nas On do swojego Stołu Eucharystycznego, ale także do Stołu Słowa Bożego. Zaprasza nas, abyśmy przyjęli Jego Słowo, które daje życie wieczne.

Dziś także przeżywamy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku czytamy wspólnie Ewangelię Świętego Mateusza. W naszej diecezji, główne czytanie odbędzie się w Bazylice Hałcnowskiej. Szczegóły na stronie internetowej naszej diecezji.

Módlmy się, aby Słowo Boże działało w naszych sercach.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W środę, 29 kwietnia – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 • W piątek, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. I piątek miesiąca. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla każdej ludzkiej pracy, pamiętając o osobach, które tej pracy nie mają.
 • W sobotę, 2 maja – Uroczystość Najświętszej Marii Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski (przeniesiona z 3 maja). I sobota miesiąca.

Ogłoszenia:

 • Zachęcamy do zapoznania się ze wskazaniami Księdza Biskupa do wiernych naszej diecezji z dnia 20 kwietnia. Znajdują się one na stronie naszej diecezji.
 • W związku z epidemią koronawirusa przypominamy, że do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy.
 • Zachęcamy, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio. Można też skorzystać z transmisji online z naszego Kościoła (transmisje można znaleźć na naszej stronie internetowej).
 • Powierzchnia dostępna dla wiernych w naszym kościele to 710 m2. Dlatego zgodnie z decyzją władz (1 osoba na 15m2) w naszym kościele może jednocześnie przebywać 48 osób. Dotyczy to wszystkich Mszy Świętych, nabożeństw, pogrzebów, ślubów i chrztów. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć we Mszy Świętej wokół Kościoła (zachowując odpowiednią odległość (min. 2m); Komunia Święta dla tych osób po Mszy Świętej).
 • Nie wolno robić dużych skupisk ludzi, dlatego zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej także w tygodniu. Okażmy solidarność z tymi, którzy ze względu na pracę mogą uczestniczyć we Mszy Świętej jedynie w niedzielę.
 • Prosimy osoby w wieku emerytalnym, chore, ale również dzieci, aby w tym czasie epidemii, nie wybierały się do kościoła, ale pozostawały w swoich domach, nie narażały swojego życia i zdrowia. Osoby w podeszłym wieku należą do grupy największego ryzyka. Gdyby osoby starsze, samotne potrzebowały jakiejkolwiek pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny.
 • Pragniemy zrobić wszystko, aby nie narażać nikogo z naszych Parafian na zakażenie koronawirusem w kościele. Musimy być wzajemnie za siebie odpowiedzialni (osoby na kwarantannie, osoby, które miały kontakt z zarażonymi, osoby, które czują się źle, które niepokoją się o swoje zdrowie – prosimy, aby bezwzględnie nie wychodziły ze swojego domu). Musimy przestrzegać wszystkich obostrzeń i zakazów wprowadzonych przez władze państwowe i zaleceń naszego Biskupa.
 • W razie niebezpieczeństwa śmierci jest możliwość telefonicznego zgłoszenia, aby ksiądz udzielił w domu sakramentu Namaszczenia Chorych i Komunii Świętej. Telefon kontaktowy: 502 993 555
 • Wszyscy wierni, wchodząc do Kościoła, mają obowiązek zakrycia ust i nosa maską, którą zdejmujemy wyłącznie podczas przyjęcia Komunii Świętej. Prosimy, aby mieć także rękawiczki.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Spowiedź Święta ze przed każdą Mszą Świętą w konfesjonale. Prosimy, aby używać maseczek i rękawiczek. Można także skorzystać ze Spowiedzi Świętej poza Kościołem (należy poprosić kapłana) zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa.
 • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
 • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
 • Nowy termin I Komunii Świętej to 20 wrzesień, godz. 10:30.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania prób i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki, która znajduje się z tyłu po lewej stronie.
 • W czwartek od 17:00 do 18:00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W czwartek w kaplicach w Rajczy Dolnej oraz Rycerce Dolnej od godz. 16:00 Spowiedź Święta przed I piątkiem miesiąca i Msza Święta o godz. 17:00.
 • W czwartek tradycyjnie miała rozpocząć się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka z Hałcnowa do Łagiewnik. W tym roku, w związku z panującą epidemią, pielgrzymka będzie miała charakter duchowy. Zachęcamy do śledzenia przygotowanych wydarzeń na stronie pielgrzymki oraz w Radiu Anioł Beskidów.
 • W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, a więc także tradycyjne nabożeństwa majowe. W naszym Kościele będą się one odbywać po wieczornej Mszy Świętej. W niedzielę o godz. 17:30. Zachęcamy do kultywowania tradycyjnego śpiewania majówek przy kapliczkach domowych i dbania o nie.
 • Jest to także I piątek miesiąca – spowiedź rano podczas Mszy Świętych, po południu przed Mszą Świętą, a o godz. 18:00 Msza Święta, modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Nabożeństwo Majowe.
 • Ksiądz Biskup udziela na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (przeniesiona z 3. maja). Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny – o ustanie epidemii koronawirusa.
 • Jest to także I sobota miesiąca – o godz. 17:15 zmianka różańcowa.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria Sury
7:00 Rajcza † Aniela i Kazimierz Kręcichwost
18:00 Rajcza † Tadeusz Janowicz
17:00 Rycerka D. † Franciszek i Karolina Wydra w rocz. śmierci, córka Helena
Wtorek 6:30 Rajcza † Tadeusz Wydra
7:00 Rajcza † Wiktoria i Ludwik Rybarski, syn Antoni i Zygmunt, córka Elżbieta, zięć Adam, siostra Ludwika
18:00 Rajcza Ludwik Wiercigroch, rodzice, teściowie
17:00 Rajcza D. Dziękczynna za dar macierzyństwa i szczęśliwe rozwiązanie dla córki Karoliny
Środa 6:30 Rajcza † Maria Sury
7:00 Rajcza † Czesław Liszka
18:00 Rajcza † Maria i Jan Wróbel, rodzice
Czwartek 6:30 Rajcza † Joanna Latos
7:00 Rajcza † Roman Rzeszutko
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże dla Anny Drożdż w 50 rocz. urodzin
17:00 Rajcza D. Za parafian
17:00 Rycerka D. † Roman Rzeszutko
Piątek 6:30 Rajcza † Wanda Janik
7:00 Rajcza I – † Anna i Franciszek Wajdeczko; Józef i Józefa Paciorek
II -† Wiktoria Dadak
18:00 Rajcza † Wiktoria i Józef Maślanka, córki, synowie, wnuki
Sobota 6:30 Rajcza † Jadwiga Kotela 18 rocz. śmierci, rodzice Franciszek i Maria
7:00 Rajcza I – z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w egzaminach maturalnych dla Marcina
II – † Antoni Hulbój
18:00 Rajcza † Stanisław Lach 7 rocz. śmierci
Niedziela 7:00 Rajcza † Józef i Karolina Pomietło
9:00 Rajcza † Tadeusz Zając 8 rocz. śmierci, żona Danuta 7 rocz. śmierci
10:30 Rajcza † Feliks Janik, rodzice
11:45 Rajcza O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierowskiej, zdrowie i potrzebne łaski w 1 rocz. urodzin Karoliny Nowackiej i całej rodziny
18:00 Rajcza † Michał i Anna Liszka, córka Maria, zięć Jan i Mirosław
8:00 Rajcza D. † Aniela i Wojciech Wiercigroch, dzieci Zofia i Tadeusz, zięć Stanisław
9:30 Rycerka D. † Aniela i Jan Misiarz
11:00 Nickulina O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla kapłanów pracujących w naszej parafii z Róży Kobiet z Nickuliny zel. Anny