3 Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

3 Niedziela Adwentu to tradycyjnie niedziela Gaudete – niedziela radości. Przypominają nam o tym różowe szaty liturgiczne używane tylko 2 razy w ciągu roku. W nasze życie jest wpisane oczekiwanie. Czekamy na różne wydarzenia, osoby, rzeczy.

W nasze życie duchowe także powinno być wpisane oczekiwanie i zawsze powinno być ono radosne, bo Pan nieustannie do nas przychodzi. W tym czasie Adwentu w sposób szczególny przychodzi w znaku sakramentu Pokuty i Pojednania. Już dziś zadbajmy o czas na Spowiedź i o właściwe przygotowanie do tego wydarzenia w naszym przygotowaniu do Świąt.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W piątek, 20 grudnia – III piątek miesiąca. Czcimy Miłosierdzie Boże.

• Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • Roraty od poniedziałku codziennie o godz. 7:00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, w szczególności dzieci, dla których przygotowaliśmy wyklejankę adwentową i nagrody które można zdobyć w konkursach.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00. Od godz. 15:00 możliwość Spowiedzi Świętej.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00. Od godz. 15:00 możliwość Spowiedzi Świętej.
  • O godz. 18:15 spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 15:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek dzień Spowiedzi adwentowej przed Świętami Bożego Narodzenia.
    Spowiedź będzie w godzinach:

• 8:00 – 12:00 (przerwa 9:45-10:15)
    • 14:00 – 17:30 (przerwa 15:30-16:00)
      Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek Dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej
  • W sobotę przed południem od godziny 9:00 nawiedzimy chorych przed świętami z Komunią świętą. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie do piątku.
  • W sobotę o 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00.
  • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w Święto św. Szczepana na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • Nasza Oaza Młodzieżowa rozprowadza ozdoby świąteczne. Zachęcamy do zakupów i wsparcia działalności naszej Oazy.
  • Zachęcamy do zapoznania się z planem wizyty duszpasterskiej – kolędy, który znajduje się na stronie internetowej w osobnym artykule.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jan Ciborowski w 14 rocz. śmierci, żona Teresa
7:00 Rajcza O zdrowie dla Piotra
17:00 Rajcza † Bronisława i Franciszek Piątek, rodzice, teściowie, córka Janina, zięć Ludwik
16:00 Rycerka D. † Tadeusz Kocoń