3 MAJA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 8.30 zapaleniem zniczy i złożeniem kwiatów na Cmentarzu Legionistów i Mogile Czanieckich. Na Mszę Świętą za Ojczyznę zapraszamy na godzinę 9.00 wszystkich, którzy pragną się modlić w intencji Naszej Ojczyzny zwłaszcza poczty sztandarowe, Władze samorządowe oraz inne organizacje działające na terenie Naszej parafii (zespoły i kapele góralskie). Po zakończeniu Mszy Świętej zapraszamy do CKiS w Rajczy na program artystyczny pt. „Ojczyznę kocha się nie dlatego że wielka, ale dlatego, że własna” – szczegóły na plakacie.

Podczas tej Mszy Świętej będziemy modlić się także za Strażaków z Rycerki Dolnej. Pamiętajmy, aby wywiesić flagi narodowe, jest to zewnętrzny znak naszej tożsamości narodowej i wyraz miłości do Polski. Nie wstydźmy się tego, że jesteśmy Polakami, Synami tej Ziemi, która jest przesiąknięta Krwią Naszych Przodków walczących o Jej wolność i niepodległość.