29 STYCZNIA 2023 R. – OGŁOSZENIA 4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Premier Józef Cyrankiewicz był zdumiony, że jego żona – aktorka Nina Andrycz – „jest tak blisko żłobu”, a nic nie kupuje. Ona tłumaczyła, że to efekt dzieciństwa spędzonego w sowieckiej Rosji, gdzie z dnia na dzień upadały majątki. Kiedyś powiedziała: „Słuchaj, będziemy się meblować tak, jakby się to nazajutrz miało skończyć”.

Błogosławieństwa to nauka o przemijalności tego świata, do którego jesteśmy przywiązani. Uczniowie Jezusa powinni znajdować radość w ubóstwie, przyjmować prześladowania, oszczerstwa i nieszczęścia, dostrzegać cierpiących i potrzebujących, wprowadzać w życie pokój, być ludźmi miłosiernymi i wewnętrznie czystymi.

Jerzy Andrzejewski pisał, że jedynie wewnętrzne bogactwo pozwala ludziom godzić się na śmierć albo śmiercią płacić. Tylko nędzarze kurczowo trzymają się życia, chcą się urządzać, stabilizować, podnosić stopę życiową, zabawiać, kupować, wspinać się po śliskich szczeblach kariery, rozkazywać, reprezentować.

We wtorek, 31 stycznia – wsp. Św. Jana Bosko, prezbitera.

W czwartek, 2 lutegoŚwięto Ofiarowania Pańskiego, 26 Rocznica Ustanowienia Sanktuarium Maryjnego w Rajczy Matki Bożej Kazimierzowskiej Miłosierdzia, jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, składka w tym dniu przeznaczona jest na Zakony Kontemplacyjne. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 oraz w Kaplicach: W Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. 17.00 wcześniej od 16.30 możliwość Spowiedzi Św. To również pierwszy czwartek miesiąca od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, możliwość Spowiedzi Świętej. Na Mszę Świętą o godzinie 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy pragną się modlić za kapłanów i o nowe powołania zakonne z naszej Parafii oraz za siostry zakonne.

W piątek, 3 lutego – wsp. Św. Błażeja, biskupa i męczennika, w tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej.

W sobotę, 4 lutego – pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, na Mszę Świętą o godzinie 7.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a zwłaszcza Róże Żywego Różańca, po Mszy Świętej Adoracja i Różaniec oraz zmianka Tajemnic Różańcowych, również wyjazd do chorych w parafii prosimy zgłaszać w kancelarii lub telefonicznie na urząd parafialny..

W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji.

30.01-05.02.2023

30.01 PONIEDZIAŁEK
6.30-za zm. Józefa Paciorka z żoną Anną i dziećmi.
7.00-za zm. Jana i Rozalię Kręcichwost z synem Marianem, córką Janiną i
zięciem Ludwikiem, Andrzejem Kubiesą.
18.00 – za zm. Marię Wizner w 2 r. śm.
31.01 WTOREK
6.30 – za zm. Monikę Migdał.
7.00-za zm. Stanisławę Juraszek.
18.00-za zm. Zbigniewa Soberko w r. śm.

01.02 ŚRODA
6.30 – za zm. Monikę Migdał.
7.00-za zm. Siostry z Róży Kobiet Zelatorki Antoniny Strączek.
18.00 – Za zm. Ks. Józefa Kurowskiego w 30 r. śm.

02.02 I CZWARTEK – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO,26 ROCZNICA USTANOWIENIA SANKTUARIUM MARYJNEGO W RAJCZY MATKI BOŻEJ KAZIMIERZOWSKIEJ MIŁOSIERDZIA

7.00-za zm. Z rodzin Członkiń Róży Kobiet Zelatorki Aleksandry.
9.00-za zm. Franciszkę Hutyra z mężem Michałem.
18.00-Za kapłanów pochodzących z naszej Parafii i pracujących w niej, za
siostry zakonne pochodzące z naszej Parafii oraz o nowe i święte
powołania z naszej Parafii – od Róży Różańcowej Kobiet Zelatorki Krystyny.
RAJCZA DOLNA
17.00-za zm. Krzysztofa Wiszniewskiego.
RYCERKA DOLNA
17.00-O zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Weroniki w 4 r.
urodzin oraz wszelkie potrzebne łaski dla rodziców.
03.02 PIĄTEK
6.30-za zm. Monikę Migdał.
7.00-za zm. Stanisławę Juraszek.
18.00 – za zm. Kazimierza Oleś w r. śm. z żoną Anną.
04.02 I SOBOTA
6.30 – za zm. Stanisław Łoboziak w 6 r. śm.
7.00- 1. Wint. wszystkich chorych z naszej Parafii i przebywających w szpitalu o
powrót do zdrowia i umocnienie w słabościach oraz w int. wszystkich,
którzy się opiekują chorymi i pielęgnują ich o siły i wytrwałość i potrzebne łaski.
– za zm. Barbarę Tyc w 6 r. śm.
18.00 – za zm. Krystynę Kostka w 12 r. śm. z mężem Janem.
05.02 V NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 – za zm. Zbigniewa Długoszek z rodzicami i teściami.
9.00 – Wint. Rodziców Sary i Damiana o mocną wiarę i Bł. Boże oraz opiekę
Matki Bożej Kazimierzowskiej.
– za zm. Zofię Ormaniec w 7 r. śm. z mężem Józefem, siostrą Heleną oraz
rodzicami Michałem i Karoliną.
11.00-za zm. Stanisławę Paciorek w 25 r. śm. z mężem Emilem i rodzicami.
18.00 – za zm. Jana Kurowskiego z żoną Anną.
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Czesława Płoskonkę z ojcem Stanisławem.
RYCERKA DOLNA
9.30-za zm. Marię Zeman w 10 r. sm.
NICKULINA
11.00-za zm. Wandę Janik w 3 r. śm.
SANATORIUM
15.00-