29 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 29 Niedziela Zwykła. Przychodzimy przed Chrystusowy ołtarz, aby słuchać Bożego słowa i oddać Jemu to, co do Niego należy. Z taką postawą pełną gotowości i wdzięczności weźmiemy udział w niedzielnym zgromadzeniu eucharystycznym.

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się za wszystkich, którzy w dalekich krajach głoszą Chrystusa. Dziś także przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W sobotę 28 października – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

• Dzisiejsza niedziela w Kościele jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczynamy tym samym Tydzień Misyjny.
  • Codziennie nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium o godzinie 17.30. Po nim Msza Święta wieczorna. Zachęcamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i osoby starsze. W tym tygodniu w sposób szczególny w naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach a także osobach zmarłych.
  • W poniedziałek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rycerce Dolnej o godzinie 17.00.
  • W poniedziałek o 18:30 spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rajczy Dolnej o godzinie 17.00.
  • W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W sobotę przypada dzień imienin księdza Biskupa Seniora Tadeusza Rakoczego – pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Polecamy Bogu zmarłych fundatorów naszej świątyni prosząc o wieczną szczęśliwość dla nich.
  • W przyszłą niedzielę także zmiana czasu z letniego na zimowy a więc także zmiana godziny wieczornych nabożeństw i Mszy Świętych.
  • W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stanisława Płoskonka
7:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodziny z Lalik
18:00 Rajcza † Józef i Maria Zając, syn Jan synowa Helena
17:00 Rycerka D.