29 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Oddajcie Cezarowi co należy do Cezara a Bogu to co należy do Boga – to nauka Jezusa z dzisiejszej Ewangelii. Jest ona jasna i przejrzysta. Powinniśmy znaleźć równowagę pomiędzy sprawami tego świata a sprawami Bożymi.

Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku musimy się kierować uczciwością. Tylko taka postawa sprawia, że jesteśmy prawdziwie wolni. A tylko człowiek wolny wewnętrznie może całkowicie oddać się Bogu.

Módlmy się, abyśmy zawsze byli wolni od przywiązań do rzeczy materialnych.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • We wtorek, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji
 • W czwartek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
 • W piątek, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Ogłoszenia:

 • W naszym Sanktuarium nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do udziału, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 • Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy oraz wszystkich dzieł jakie prowadzą na całym świecie, w różnych rejonach świata. Ofiarą na tacę wspieramy dziś kraje ubogie, zwłaszcza dzieci i młodzież, ich edukację oraz codzienne potrzeby. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
 • Dziś także z racji wspomnienie Św. Łukasza modlimy się także w intencji służby zdrowia. Polecamy Bogu posługę wszystkich lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, ratowników oraz wolontariuszy. Niech Dobry Bóg, przez wstawiennictwo Św. Łukasza, ma ich w tym trudnym czasie w szczególnej opiece.
 • W zeszłotygodniowej zbiórce do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2941 zł i 1 euro. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Informujemy także, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę, mogą to uczynić także dokonując przelewu na nasze konto parafialne (BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka 02814010190012701320000010). Polecamy w naszych modlitwach Matce Bożej Kazimierzowskiej wszystkich ofiarodawców naszej parafii.
 • W trosce w bezpieczeństwo parafian – w tym roku będziemy inaczej zbierać na wypominki. Pod chórem są skrzynki do których będziemy wrzucać koperty z imionami i nazwiskami zmarłych oraz ofiary. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska zmarłych oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne wynosiła ok. 50-60 zł od duszy, na półroczne mniejsza kwota a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiarę. Część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
 • Od 17 października w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym rejonie w naszym Kościele może przebywać jednocześnie 130 osób. Biskup Bielsko-Żywiecki wydał nowe zarządzenie, które znajduje się na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie z jego treścią. Apelujemy o zastosowanie się do wszystkich zasad epidemiologicznych.
 • W tych trudnych okolicznościach niech nam towarzyszy ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które poświęcają swoje życie i zdrowie w służbie społecznej – za pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, w tym wojska, policji i straży pożarnej. Ludzi młodych, zaangażowanych w duszpasterstwa parafialne i akademickie, prosimy o bezpieczną pomoc osobom starszym i potrzebującym. Nie zapominajmy o tym, że zwykła rozmowa telefoniczna może dać pociechę i nadzieję. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00
 • W środę o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy, następnie różaniec o godz. 17:30 i Msza Święta.
 • W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Będziemy w sposób szczególny modlić się za wszystkich fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni, polecając ich opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo dla rocznych dzieci.
 • Informujemy, że od dziś zostaje przywrócona transmisja Mszy Świętych z naszej parafii. Będziemy transmitować Msze Święte w niedzielę o godz. 7:00 i 11:45 oraz w środy nabożeństwo różańcowe, nowennę i Mszę Świętą. Dostęp do transmisji znajduje się na naszej stronie parafialnej. Dziękujemy p. Marcinowi Zającowi za pomoc w założeniu nowego sprzętu i pomoc techniczną.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).
 • Informujemy, że od tego roku nie będziemy zmieniać godzin Mszy Świętych wieczornych na zimowy. Przez cały rok w Rajczy Msza Święta wieczorna o godz. 18:00, a w kaplicach o 17:00.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Janina i Michał Kocoń
7:00 Rajcza † Bronisława Migus
18:00 Rajcza † Danuta Śliwczyńska
17:00 Rycerka D. † Ludwik i Wiktoria Kubica, Ludwik Podgórzec, rodzice: Julia i Karol
Wtorek 6:30 Rajcza † Jan Zając, rodzice, Wiktoria Sobel, mąż, dzieci, teściowie
7:00 Rajcza † Maria Siegesmund
18:00 Rajcza † Za zmarłego syna Piotra Jędrzkiewicz w 2 rocz. śmierci
17:00 Rajcza D. W intencji Róż Różańcowych w Rajczy Dolnej
Środa 6:30 Rajcza † Danuta Śliwczyńska
7:00 Rajcza † Maria i Wojciech Sury z rodzicami
18:00 Rajcza † Henryk Oleś
Czwartek 6:30 Rajcza † Jan Zając w 1 rocz. śmierci z rodzicami Rozalią i Michałem
7:00 Rajcza † Piotr Grabowski
18:00 Rajcza Aleksander Hulbój w 2 rocz. śmierci
Piątek 6:30 Rajcza † Czesława Gaweł
7:00 Rajcza I – † Ksiądz. Jan Wolny, rodzice
II – † Wiesław Sporek
18:00 Rajcza † Zygmunt Rybarski w 2 rocz. śmierci
Sobota 6:30 Rajcza O obronę wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci – od Róży Kobiet zel. Anny z Rynku
7:00 Rajcza I – † Zofia, Alojzy, Antoni Grabowscy
II – † Kazimierz Skorupa z żonami: Rozalią i Anną
18:00 Rajcza † Mieczysław Hulbój, rodzice: Jan i Wiktoria, bracia: Kazimierz i Andrzej
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria Wawrzos w 38 rocz. śmierci z rodzicami
9:00 Rajcza † Tadeusz Wiejacha z żoną Mieczysławą
10:30 Rajcza † Renata Ślebioda w rocz. śmierci
11:45 Rajcza † Stefania Martyniak w 6 rocz. śmierci, mąż Jacenty, wnuczka Joasia
18:00 Rajcza † Stefan Łajczak w 28 rocz. śmierci
8:00 Rajcza D. † Stanisław Płoskonka, brat Wojciech i rodzice: Maria i Józef, syn Czesław
9:30 Rycerka D. † Jan Czaniecki, rodzice
11:00 Nickulina