29 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 29 Niedziela Zwykła. W tych dniach wspominamy 35-tą rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Kapłana, który w trudnych czasach uczył jak zachować godność, jak bronić świętości w codziennym życiu.

Bł. ks. Jerzy niczym Mojżesz w dzisiejszej Liturgii Słowa wznosił ręce za ludzi, aby naród mógł pokonać zło i przeciwnika. Módlmy się przez wstawiennictwo tego świętego męczennika za naszą Ojczyznę a także za wszystkich kapłanów w tym przypadającym dziś – Światowym Dniu Misyjnym.

• We wtorek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
  • W środę, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
  • W niedzielę, 27 października – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

• Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się za misjonarzy i tych wśród których misjonarze pracują głosząc słowo Boże. W szczególny sposób polecamy opiece Bożej i Matce Bożej Kazimierzowskiej naszego rodaka Księdza Andrzeja Ślęczkę. Rozpoczynamy także tydzień misyjny.
  • Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału a zwłaszcza dzieci i młodzież.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • W wtorek spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do bierzmowania o godz. 17:30 w Kościele.
  • Nabożeństwo Różańcowe poprowadzi Młodzieżowa Róża Różańcowa. Na Mszy Świętej odnowią oni przyrzeczenia różańcowe a także złożą nowe. Będzie to duchowy dar dla Matki Najświętszej w roku jubileuszowym. Uczcimy w tym dniu także relikwie Św. Jana Pawła II.
  • W środę o godz. 16:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę nabożeństwo różańcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00 w salce parafialnej.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Będzie w sposób szczególny modlić się za fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo dla rocznych dzieci.
  • Także od przyszłej niedzieli zmiana godzin odprawiania wieczornej Mszy Świętej i nabożeństw. Msza Święta o godz. 17:00 a nabożeństwo 16:30.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Michał i Franciszka Hutyra, siostra Anna
7:00 Rajcza † Za dusze zmarłych wspólników ze wspólnoty Biały Potok
18:00 Rajcza † Stanisław Kąkol, rodzice, teściowie
17:00 Rycerka D. † Ksiądz prałat Zbigniew Guszkiewicz w 12 rocz. śmierci