29 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

29 Niedziela Zwykła gromadzi nas w naszym Kościele. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy zachętę od Jezusa, aby być człowiekiem służby. Apostołowie rozumieli swoją wielkość ze sławą i byciem na wysokim stanowisku obok Jezusa.

Tymczasem nasz Mistrz mówi, że prawdziwa wielkość człowieka leży w tym, że jesteśmy zdolni do służby, zdolni do bezinteresownej pomocy. Uczmy się dziś od Jezusa i dawajmy przykład pokory i cierpliwego trwania w dobrym.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się za misjonarzy na całym świecie, którzy posługują i głoszą Ewangelię.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 22 października – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża
  • We wtorek, 23 października – wspomnienie Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

• Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 , a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W naszym Sanktuarium codziennie modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po niej Msza Święta wieczorna. W tym tygodniu będziemy w sposób szczególny modlić się za naszych drogich zmarłych.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzi. 17.00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Po wieczornej Mszy Święte spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 16:30.
  • W środę w czasie nabożeństwa różańcowego – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. W trakcie Adoracji modlitwa różańcowa.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy. Wieczorem o godz. 18:00 spotkanie Grupy AA.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Będziemy modlić się za wszystkich dobrodziejów naszej parafii a także za zmarłych fundatorów, dobrodziei i kapłanów posługujących w naszej parafii.
  • Na Mszy świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo rocznych dzieci.
  • Od przyszłej niedzieli zmieniamy czas, a z tym wiąże się zmiana godzin odprawiania wieczornych Mszy Świętych i nabożeństw: nabożeństwo różańcowe będzie o godz.
  • 16:30, a Msza Święta wieczorna o godzinie 17:00.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Czesław Ciepły
7:00 Rajcza † Anna Mika
18:00 Rajcza † Jadwiga Wójcik
17:00 Rycerka D. † Julia i Karol Podgórzec w rocz. śmierci
Wtorek 6:30 Rajcza † Marian Strózik
7:00 Rajcza † Michał Ryłko
18:00 Rajcza † Franciszek i Aniela Kostka, córka Antonina z mężem; siostra Jadwiga, brat Jan
17:00 Rajcza D. † Krystyna i Jan Witos
Środa 6:30 Rajcza † Andrzej Wydra
7:00 Rajcza † Anna i Władysław Butor, rodzice, teściowie
18:00 Rajcza Dziękczynna w 30 rocz. urodzin Karoliny z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
Czwartek 6:30 Rajcza † Rozalia Lach
7:00 Rajcza † Franciszek i Franciszka; siostra Anna
18:00 Rajcza † Stefan Łajczak w 26 rocz.. śmierci
Piątek 6:30 Rajcza † Michał i Rozalia, Waleria Ziętek
7:00 Rajcza I – † Stanisław Wolny w 14 rocz. śmierci, rodzice Antoni i Marianna.
II – O trzeźwość i nawrócenie dla syna
18:00 Rajcza † Maria Czubin, wnuk Jan
Sobota 6:30 Rajcza † Anna Hutyra w rocz. śmierci, mąż Rudolf, syn Mieczysław
7:00 Rajcza I – W 70 rocz. urodzin Marii Wydra