29.10.2023 r. 30 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

W Środę, 1 listopada – Przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze Święte tak jak w każdą Niedzielę. Również w Kaplicach. Dodatkowa Msza Święta będzie odprawiona na Cmentarzu o godzinie 14.00 po tej Mszy Świętej procesja po Cmentarzu i modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych w Wypominkach Jednorazowych. Pamiętajmy o możliwości zyskania Odpustów za zmarłych – skorzystajmy ze spowiedzi Świętej, aby być w łasce Uświęcającej. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy jako wierzący obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, nawiedzenie Cmentarza nie zwalnia z uczestnictwa we Mszy Świętej w tym dniu. Składka we Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny będzie przeznaczona jako pomoc finansowa przy odnowieniu pomnika kapłanów na naszym Cmentarzu. Po Mszy Świętej wieczornej o Godzinie 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej – zawsze odczytujemy je podczas Nowenny i modlimy się w tych intencjach.

W Czwartek, 2 listopadaWspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, to również Pierwszy Czwartek Miesiąca, Msze Święte w tym dniu o 7.00, 9.00 i o godzinie 18.00 w Sanktuarium a w Kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o 17.00. Od godziny 17.00 w tym dniu wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzie Świętej. Wieczorem zapraszamy na Mszę Świętą w intencji zmarłych Kapłanów i Sióstr zakonnych, którzy pracowali w naszej Parafii lub z niej pochodzili. Zapraszamy zwłaszcza rodziny księży i sióstr zakonnych z naszej Parafii i Apostolat „Margaretka”.

W pierwszy Piątek, 3 listopada – Oddajemy w tym dniu cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, podczas której istnieje możliwość Spowiedzi Świętej. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

W Pierwszą Sobotę, 4 listopada – wsp. Św. Karola Boromeusza, biskupa. Na Mszę Świętą o godzinie 7.00 zapraszamy po Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Różaniec, zwłaszcza Róże Różańcowe, na Różańcu modlić się będziemy za zmarłych wypominanych, ale w szczególny sposób za zmarłe Zelatorki, Zelatorów i członkinie oraz członków Róż Różańcowych z naszej Parafii. Objazd chorych od godziny 8.30, prosimy, aby chorych wcześniej zgłosić w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej, do piątku.

W sobotę pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną na 17.30 zapraszamy na modlitwę Różańcową za zmarłych wypominanych w Wypominkach Jednorazowych.

W tym dniu – w sobotę, 4 listopada o godzinie 8.00 w Kaplicy, w Nickulinie odbędzie się tradycyjnie Msza Święta w intencji wszystkich myśliwych z działającego na terenie naszej Parafii Koła Łowieckiego „Głuszec”. Zapraszamy wszystkich myśliwych, ich rodziny i bliskich oraz wszystkich sympatyków.

W Przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji.

Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła tak, jak za mszę Świętą od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiaręDuża część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych, nie zapominajmy o Nich w naszych modlitwach. Wypominki można też składać bezpośrednio po Mszach Świętych w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii.

Zachęcamy wszystkich, którzy są gotowi nieść pomoc innym (w różny sposób), aby przyszli na spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w czwartek o godzinie 18.30. Zapraszamy.

Zespół Pieśni i tańca Ziemia Rajczańska prowadzi nabór dla

nowych członków. Zapraszamy każdego w wieku od 15 lat kto chce uczyć

się tańczyć, śpiewać, występować i wyjeżdżać z zespołem. Próby

odbywają się w CKIS w Rajczy w piątki w godz. 19:00-21:00. Można też

przyjść, zobaczyć, jak pracujemy i zdecydować, czy chcesz dołączysz.

Prasa:

1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy dziś o życiu wiecznym oraz o pułapkach w sieci.
  2. W „Niedzieli” o Rycerzach Kolumba, nowej organizacji katolickiej w świecie, może u nas w Parafii taka grupa powstanie.
  3. Z naszej Gazecie Parafialnej dowiemy się jak możemy zyskać odpust za zmarłych oraz czym są Cmentarze?

OD 30 PAŹDZIERNIKA  DO  5 LISTOPADA 2023 – INTENCJE MSZALNE

30.10. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – za zm. Wiktorię Pomietło z mężem Bronisławem i synami Janem i Franciszkiem

– za zm. Józefa Bednarz