28 Niedziela Zwykła – ogłoszenia i intencje

Dziś 28 Niedziela Zwykła. Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swojemu synowi.

Na tę ucztę jesteśmy zaproszeni, a jest to uczta zaślubin Chrystusa z Kościołem, który jest Jego Oblubienicą. Z otwartym umysłem i sercem przyjmijmy pokarm tej uczty: Słowo Boże oraz Ciało i Krew Pańską.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
  • We wtorek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika
  • W środę 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty
  • W piątek, 20 października – wspomnienie Św. Jana z Kęt, prezbitera i patrona naszej diecezji
  • W sobotę 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

• Dzisiejsza niedziela w Kościele jest obchodzona jako Dzień Dziecka Utraconego.
  • Codziennie nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium o godzinie 17.30. Po nim Msza Święta wieczorna. Zachęcamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i osoby starsze.
  • W poniedziałek Dzień Modlitw za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. O godzinie 17.30 Różaniec za Ojca Świętego, Ojczyznę i Rodzinę Radia Maryja.
  • W poniedziałek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rycerce Dolnej o godzinie 17.00.
  • We wtorek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rajczy Dolnej o godzinie 17.00.
  • W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła. W tym dniu będziemy się także modlić za wszystkich lekarzy i pracowników służby zdrowia z racji święta ich patrona Św. Łukasza.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W piątek przypada III piątek miesiąca. O 16:30 Droga Krzyżowa na Compel z koronką do Bożego Miłosierdzia. Potem różaniec i wieczorna Msza Święta.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny – modlimy się intencji misjonarzy.
  • W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Ignacy Jaromin
7:00 Rajcza † Czesław Lipart w 4 rocznicę śmierci
18:00 Rajcza I – † Jadwiga i Józef Lach, rodzice
II – W intencji Koła Radia Maryja
17:00 Rycerka D. † Franciszek Matuszyk, rodzice, teściowie
Wtorek 6:30 Rajcza † Paweł Mitura
7:00 Rajcza † Kazimierz Bury, rodzice Anna i Władysław
18:00 Rajcza † Stanisław Oleksy w 2 rocznicę śmierci
17:00 Rajcza D. 17.00 † Józef Paśmionka, kuzyn Dominik Szczotka
Środa 6:30 Rajcza † Wiesław Mensik
7:00 Rajcza Dziękczynna w 84 rocznicę urodzin Stefanii, w 35 rocznicę urodzin wnuka Przemysława, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
18:00 Rajcza † Mieczysław Mizia, ojciec Władysław
Czwartek 6:30 Rajcza † Zbigniew Koczerski
7:00 Rajcza † Józef Pytlarz, zięć Maciej Cisowski
18:00 Rajcza † Kazimierz Zoń w 25 rocznicę śmierci, rodzice, teściowie
Piątek 6:30 Rajcza † Dariusz Kociołek
7:00 Rajcza I † Barbara i Stanisław Ziętek, córka Maria z mężem, córka Anna, syn Jan z żoną Stanisławą
II † Józef Bednarz, syn Czesław
18:00 Rajcza † Irena Jurcza, synowa Danuta, Kazimiera i Franciszek Słonina, Urszula Rękawek, syn Janusz
Sobota 6:30 Rajcza † Jadwiga Wiercigroch
7:00 Rajcza † Rozalia i Kazimierz Skorupa
18:00 Rajcza † Józef Hutyra, córka Rozalia i Ludwik Kostka
Niedziela 7:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla Łukasza, Uli i Sylwii i całej rodziny.
9:00 Rajcza † Rozalia i Franciszek Filipscy w rocz. śmierci
10:30 Rajcza † Tadeusz i Mieczysława Wiejacha
11:45 Rajcza † Zofia i Józef Cięcinka, córka Maria, mąż Franciszek
18:00 Rajcza † Kazimierz Gardas, rodzice, teściowie