28 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

„Umiem cierpieć biedę, umiem też korzystać z obfitości.” Prawdziwy uczeń Chrystusa potrafi dostosować się do każdych warunków zewnętrznych. One dla niego są drugorzędne. Najważniejsza dla człowieka wiary jest relacja z Bogiem.

To ona daje siłę i motywację. Chrześcijanin jest człowiekiem wdzięczności, kiedy spływa na niego obfitość Bożych darów, także tych materialnych. Jest także człowiekiem ofiary, który potrafi swoje braki i trudności zanosić przed tron Boży i łączyć je z ofiarą Chrystusa na krzyżu.

Módlmy się, abyśmy nigdy nie utracili prawdziwej wiary i relacji z Panem.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • We wtorek, 13 października – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • W czwartek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także Dzień Dziecka Utraconego. Modlimy się za wszystkie rodziny, które przeżywają dramat utraty swojego dziecka
 • W piątek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. Jest to także III piątek miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Wspominamy także 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową.
 • W sobotę, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Ogłoszenia:

 • W naszym Sanktuarium nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do udziału, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
 • Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski. Modlimy się przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II za młodzież, zwłaszcza z rodzin ubogich. Ofiarą do puszek możemy wesprzeć fundusz stypendialny dla nich.
 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Polecamy w naszych modlitwach Matce Bożej Kazimierzowskiej wszystkich ofiarodawców naszej parafii.
 • W trosce w bezpieczeństwo parafian – w tym roku będziemy inaczej zbierać na wypominki. Pod chórem są skrzynki do których będziemy wrzucać koperty z imionami i nazwiskami zmarłych oraz ofiary. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska zmarłych oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne wynosiła ok. 50-60 zł od duszy, na półroczne mniejsza kwota a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiarę. Część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00
 • W środę o godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy, następnie różaniec o godz. 17:30 i Msza Święta.
 • W piątek, z racji III piątku miesiąca, zapraszamy na godz. 16:30 na tradycyjną Drogę Krzyżową na Compel oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie nabożeństwo różańcowe i Msza Święta.
 • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00
 • Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny. Składka w tym dniu przeznaczona na dzieła misyjne – naszą ofiarą wspieramy biedne kraje, dzieci i młodzież z tych krajów, ich edukację i codzienne potrzeby. Otwórzmy serca dla nich i okażmy im naszą solidarność.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnią środę przyczynili się do uświetnienia ostatniego nabożeństwa fatimskiego. Dziękujemy góralom za przybycie – zwłaszcza p. Adamowi Banaś z żoną za pomoc w organizacji – zespołom regionalnym, chórowi parafialnemu, pocztom sztandarowym, strażakom za zabezpieczenie drogi, dzieciom pierwszokomunijnym oraz ich rodzicom, służbie kościelnej i wszystkim parafianom za liczny udział. Niech Matka Boża Kazimierzowska ma was wszystkich w swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski oraz dar zdrowia i obrony przed koronawirsuem.
 • Kapłani z naszej parafii powoli wracają do zdrowia. Zapewniają o modlitwie w intencji parafii oraz proszą o dalsze wsparcie modlitewne. Niech ten trudny czas będzie dla całej naszej parafii umocnieniem.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).
 • Informujemy, że od tego roku nie będziemy zmieniać godzin Mszy Świętych wieczornych na zimowy. Przez cały rok w Rajczy Msza Święta wieczorna o godz. 18:00, a w kaplicach o 17:00.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Bronisława Migus
7:00 Rajcza † Bolesław Tanistra w rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Tadeusz Janowicz
17:00 Rycerka D. † Franciszek Matuszczyk, za rodziców i teściów
Wtorek 6:30 Rajcza † Henryk Oleś
7:00 Rajcza † Stanisław Juraszek
18:00 Rajcza O zdrowie dla Antoniego i bł. Boże dla całej rodziny przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej patronki naszej Parafii
17:00 Rajcza D. O bł. Boże dla kapłanów, którzy pracowali i pracują w naszej parafii od Róż Różańcowych
Środa 6:30 Rajcza † Józefa Kuśmierska z mężem i synami
7:00 Rajcza † Janina Bułka
18:00 Rajcza † Józefa i Tadeusz Małysz rodzeństwo i rodzice
Czwartek 6:30 Rajcza † Jadwiga Radochońska z córką Teresą
7:00 Rajcza † Stanisław Juraszek
18:00 Rajcza O zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Różańcowej od Janotów i ich rodzin
Piątek 6:30 Rajcza † Jadwiga Kotela, rodzice: Franciszek i Maria
7:00 Rajcza I – † Bolesław Tanistra z rodzicami Anną i Józefem
II – † Helena Lach w 1 rocz. śmierci, mąż Józefem
18:00 Rajcza † Zofia i Zdzisław Wiącek w 5 rocz. śmierci i zmarli z rodziny
Sobota 6:30 Rajcza † Danuta Śliwczyńska
7:00 Rajcza † Józef Węglarz w 8 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Stanisław Oleksy w 5 rocz. śmierci
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria Waligóra w 1 rocz. śmierci, mąż Michał z rodzicami, zmarli Maria i Eugeniusz Łabaj
9:00 Rajcza † Rozalia i Franciszek Filipscy z synem Janem
10:30 Rajcza † Adelajda Małysz w 3 rocz. śmierci, rodzice i rodzeństwo
11:45 Rajcza † Anna Kurowska, mąż Jan, syn Zdzisław, wnuczka Marta, zmarły Rudolf Ciurla
18:00 Rajcza † Franciszka i Jan Brandys
8:00 Rajcza D. † Helena Wiercigroch, mąż Michał, córka Bronisława, syn Adam
9:30 Rycerka D. † Julia i Józef Brandys, zięć Kazimierz i Józef, wnuczka Barbara
11:00 Nickulina Za dusze w czyśćcu cierpiące z Róży Kobiet z Nickuliny zel. Anny