28 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 28 Niedziela Zwykła. Kościół w Polsce obchodzi dziś XIX Dzień Papieski. To dzień pamięci o naszym wielkim rodaku Janie Pawle II. Jako żywy pomnik dla naszego Ojca Świętego powstała Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolnych uczniów z ubogich rodzin.

Jan Paweł II zawsze uczył, że to człowiek jest najważniejszy – „to człowiek jest drogą Kościoła” jak pisał w swojej pierwszej encyklice Redemptor Hominis. Uczmy się dziś od naszego wielkiego rodaka miłości do Boga, Kościoła, Ojczyzny i przede wszystkim drugiego człowieka.

• We wtorek, 15 października – wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to także dzień Dziecka Utraconego, modlimy się za wszystkie rodziny, które przeżywają dramat utraty swojego dziecka.
  • W środę, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
  • W czwartek, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika
  • W piątek, 18 października – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to także III piątek miesiąca dlatego modlimy się do Miłosierdzia Bożego.

• Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski, dzień poświęcony pamięci Ojca Świętego. Młodzież zbiera dzisiaj przed kościołem ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  • Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału a zwłaszcza dzieci i młodzież.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o godz. 16:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę nabożeństwo różańcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek święto świętego Łukasza, Ewangelisty, patrona lekarzy, pielęgniarek i wszystkich pracowników służby zdrowia. W ich intencji będziemy się modlić podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Mszy świętej.
  • W piątek także III piątek miesiąca – czcimy Miłosierdzie Boże. O godzinie 16:30 Droga Krzyżowa na „Compel” i Koronka do Miłosierdzia Bożego (w razie niepogody w kościele).
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00 w salce parafialnej.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jan Kurek
7:00 Rajcza † Michał Golec
18:00 Rajcza † Irena i Józef Opalony; Stanisława i Jan Plichta, rodzice
17:00 Rycerka D. Za kapłanów pracujących w naszej parafii, diakonów: Piotra i Damiana o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i łaskę zdrowia