28 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

28 Niedziela Zwykła – obchodzimy dziś po raz osiemnasty Dzień Papieski. Tradycyjnie w połowie października przypominamy sobie postać naszego wielkiego rodaka – Jana Pawła II. 16 października mija 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Natomiast 22 października będzie rocznica inauguracji Jego pontyfikatu. W tym też dniu tradycyjnie obchodzimy Jego liturgiczne wspomnienie. Niech zgłębianie postaci i nauczania naszego wielkiego rodaka pozwoli dobrze przeżywać nam tajemnice naszej wiary.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • We wtorek, 16 października – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej
  • W środę, 17 października – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • W czwartek, 18 października – Święto Św. Łukasza, ewangelisty
  • W piątek, 19 października – III piątek miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę, 20 października – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.

• Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 , a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W naszym Sanktuarium codziennie modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po niej Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek w Kościele obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zachęcamy do modlitwy za rodziny, które zmagają się z problemem niepłodności i za rodziny pragnące mieć potomstwo.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzi. 17.00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego oraz lektorów.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Młodzież klas III gimnazjum przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w czuwaniu modlitewnym w Milówce. Wyjazd spod Kościoła o 18:30, a czuwanie o godz. 19:00. Obecność obowiązkowa.
  • W środę zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 16:30.
  • W środę w czasie nabożeństwa różańcowego – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. W trakcie Adoracji modlitwa różańcowa.
  • W tym dniu modlimy się w sposób szczególny przez wstawiennictwo Św. Łukasza, patrona służby zdrowia, za wszystkich posługujących w szpitalach, sanatoriach, domach opieki. Za wszystkich którzy swoją służbą niosą pomoc drugiemu człowiekowi.
  • W piątek z racji III piątku miesiąca – Droga Krzyżowa na Compel o godz. 16:30. Po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo różańcowe.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy. Wieczorem o godz. 18:00 spotkanie Grupy AA.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. Modlimy się w sposób szczególny za wszystkich misjonarzy – świeckich oraz duchownych. Polecamy Bogu także ludy, które jeszcze nie poznały Chrystusa i Ewangelii.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Rudolf Lach, syn Stanisław
7:00 Rajcza W intencji księży pracujących w naszej parafii o potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i dary Ducha Świętego
18:00 Rajcza † Jadwiga Lach w rocz. śmierci, mąż Józef, rodzice
17:00 Rycerka D. O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Róż Kobiet zel. Byrskiej i ich rodzin