28.07.2024 r. 17 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Witamy wśród nas wszystkich wypoczywających gości, życzymy Wam dobrej pogody i duchowych wrażeń. Zachęcamy, aby wczytywać się w historię naszego Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej. Życzymy Wam, aby Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pani Rajczańska miała Was i wasze rodziny w szczególnej opiece. Naszym Parafianom, dzieciom i młodzieży udającym się na wakacje także życzymy opieki Matki Bożej i dobrego wypoczynku.

Dziś po Mszach Świętych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji, jak już wcześniej informowaliśmy będzie zbierana ofiara na pomoc misjonarzom na misjach w Afryce i innych częściach świata, na zakup potrzebnego sprzętu do przemieszczania się (samochody, kłady, rowery, itp.). Wszystkim ofiarodawcom w imieniu Misji i Misjonarzy już teraz dziękujemy i życzymy zawsze udanej i szczęśliwej podróży – niech Bóg zawsze Was prowadzi!

W poniedziałek, 29 lipca – Wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Jutro odbędzie się w naszym Sanktuarium Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie tzw. OAZY, od godziny 10.00 do 16.00 Młodzi wraz z Animatorami, Moderatorami i Kapłanami z całego Podbeskidzia i południowej Polski będą się modlić i sprawować Liturgię.

W środę, 31 lipca – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je na Nowennie i modlimy się w tych intencjach.

W czwartek, 1 sierpnia – Wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego. W tym dniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17,00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej.

W piątek, 2 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej.

W sobotę, 3 sierpniaTo pierwsza sobota miesiąca, na Mszę Świętą o godzinie 7.00 zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca, po Mszy Adoracja Pana Jezusa i Różaniec. Od godziny 8.30 kapłani pojadą do chorych i starszych wiekiem, prosimy, aby zgłosić ich w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii.

W przyszłą Niedzielę, 4 sierpnia, składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.

Serdecznie dziękujemy za zamontowanie ekranu wyświetlacza w kaplicy w Rycerce Dolnej Panom:

Kazimierz Paciorek,Stanisław Dendys,Mateusz Kubica,Mateusz Bogdał

Dzięki temu będzie ułatwione śpiewanie pieśni i nabożeństw. Bóg zapłać.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej zachęcam, aby przeczytać o Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej i wizji Trzeciej Wojny Światowej.
  2. W „Gościu Niedzielnym” zachęcam, by przeczytać o sensacyjnym odkryciu w Jerozolimie.
  3. W „Niedzieli” przeczytamy o tzw. „Trąbach Jerychońskich” – czym były?

OD 29. 07.  DO 04. 08. 2024 – INTENCJE MSZALNE

29.07. PONIEDZIAŁEK   ŚW. MARTY, MARII I ŁAZARZA

Godz. 7.00 – za zm. Genowefę Wolny

Godz. 18.00 – za zm. Leszka Ryłko w 2 r. śm. z rodzicami i teściami

30.07. WTOREK

Godz. 7.00 – 1. za zm. Henryka Liszka w 9 r. śm. z rodzicami Janem i Walerią

1. za zm. Józefa Byrskiego w 14 r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Jana Płowucha z żoną, rodzicami i teściami

31.07. ŚRODA ŚW. IGNACEGO LOYOLI, PREZBITERA

Godz. 7.00 – za zm. Elżbietę Laszczak z mężem w r. śm.

Godz. 18.00 – za zm. Urszulę i Mariana Łysiaków

01.08. I CZWARTEK ŚW. ALFONSA MARII LIGUORIEGO, BISKUPA I DOKTORA   KOŚCIOŁA

Godz. 7.00 – za zm. Genowefę Wolny w 2 r. śm. z mężem Józefem, rodzicami i teściami

Godz. 18.00 – w intencji kapłanów pochodzących i pracujących w naszej Parafii, za siostry zakonne  pochodzące z naszej Parafii oraz o nowe powołania z naszej Parafii do służby w  Kościele

02.08. I PIĄTEK MIESIĄCA

Godz. 7.00 – za zm. Mieczysława Sury w 1 r. śm. z rodzicami

Godz. 18.00 – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Róży Kobiet Aleksandry     Stawarz – Syrek i ich rodzin

03.08. I SOBOTA  MIESIĄCA

Godz. 7.00 – 1. za wszystkich chorych, starszych, cierpiących oraz osoby opiekujące się nimi

1. za zm. Zofię Ślebioda

Godz. 18.00 – za zm. Rudolfa i Wiktorię Kurowskich z rodzicami oraz córkami Marią, Zofią i Anną   z mężami i synami Tadeuszem z żoną, Władysławem i Józefem

04.08. NIEDZIELA

Godz. 7.00 – za Stefanię Kąkol z mężem Józefem, synem Andrzejem i wnukiem Markiem

Godz. 9.00 – za zm. Władysławę i Marcina Szczotka

Godz. 11.00 – za zm. Jana Lipart z żoną Czesławą

Godz. 18.00 – za zm. Andrzeja Arczyńskiego w 21 r. śm. z rodzicami Michaliną i Zbigniewem

W Kaplicach:

RAJCZA DOLNA:

Godz. 8.00 – za zm. Zdzisławę i Henryka Witos

RYCERKA DOLNA:

Godz. 10.00 – za zm. Franciszka Biernat w 8 r. śm. z żoną Józefą

NICKULINA:

Godz. 7.00 – za zm. Zofię i Bernarda Ryłko w r. śm.

DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….