28.05.2023 r. – NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO – OGŁOSZENIA

Ojciec Joachim Badeni wyznaje, że jako uczeń był do niczego, jako student – do niczego, jako żołnierz – do niczego. W zakonie uczył się fatalnie; każdego roku miał poprawki z różnych przedmiotów. Twierdzi, że podobnie jak wielu innych zakonników, działa wyłącznie dzięki opiece Bożej: „Ja nie mam zdolności, ja mam dary”.

Rozdzielaniem darów zajmuje się Duch Święty. Katechizm wymienia siedem darów: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności, bojaźni Bożej. Liczba siedem była dla Izraelitów symbolem doskonałości. W tym znaczeniu Duch Święty udziela człowiekowi wszelkich potrzebnych łask.

„Różnica między darem a prezentem jest taka, że prezent można spokojnie odłożyć na półkę i wrócić do niego w dowolnej chwili, gdy tymczasem dar traktowany w podobny sposób wystawia nam w końcu rachunek prawdziwych strat związanych z zaprzepaszczeniem wpisanej w niego duchowej szansy” – pisze ojciec Michał Zioło.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Poniedziałek, 29 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, składka w tym dniu przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka w Bielsku – Białej. W tym dniu rozpoczynamy drugą część Okresu Zwykłego. W tym dniu będą również Msze Święte w Kaplicach.
 •    We wtorek, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej Diecezji Bielsko – Żywieckiej.
 •    W środę, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy Nabożeństwa Majowe. Podczas Nabożeństwa również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, które czytamy i modlimy się w tych intencjach w każdą środę. Również w środę, po Mszy Świętej wieczornej posiedzenie Rady do Spraw Ekonomicznych naszej Parafii na Plebanii.
 •    W czwartek, 1 czerwca – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Rozpoczynamy Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – zawsze o godzinie 17.45, serdecznie zapraszamy. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej. Wieczorem Msza Święta w intencji wszystkich kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zapraszamy rodziny księży i sióstr zakonnych na wspólną modlitwę.
 • W tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka, zapraszamy rodziców, aby przyszli z dziećmi na Nabożeństwo wieczorne i Mszę Świętą, podczas której modlić się będziemy w intencji wszystkich dzieci naszej Parafii.
 •    W piątek, 2 czerwca – pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Adoracja, możliwość Spowiedzi Świętej. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej na Plebanii posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 •  W sobotę, 3 czerwca – pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Świętą o godzinie 7.00 zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca, po Mszy Adoracja i Różaniec, potem zmianka Tajemnic Różańcowych.
 • Od godziny 8.30 kapłani pojadą do chorych i starszych wiekiem, prosimy ich zgłosić w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej do piątku.
 •    W przyszłą Niedzielę, 4 czerwca, przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu będziemy zbierać do puszek po Mszy Świętej ofiarę na pomoc Ukrainie, nie zapominajmy, że nadal tam trwa wojna i potrzebują naszej pomocy.
 •    Przypominamy, że firmy lub osoby, które chcą wykonać pomnik lub grobowiec na Cmentarzu, albo wjechać na teren Cmentarza powinny mieć specjalną zgodę na piśmie od księdza proboszcza oraz powinny uiścić odpowiednią opłatę za postawienie pomnika lub grobowca, szczegóły w Kancelarii Parafialnej.
 •    Prosimy i zachęcamy mieszkających na terenie naszej Parafii Przedsiębiorców oraz wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się we współorganizację Integracyjnego Dnia Dziecka (17 czerwca) oraz Pikniku Królewskiego poprzez ufundowanie fantów do Loterii Fantowej lub darów na licytację ewentualnie nagród dla dzieci i młodzieży. Fanty i dary składamy na Plebanii, najlepiej w godzinach przedpołudniowych lub bezpośrednio po Mszach Świętych.
 • W przyszły poniedziałek, 5 czerwca po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 19.00 odbędzie się próba sypania kwiatów dla małych dzieci przed Bożym Ciałem.

OD 29 MAJA DO 4 CZERWCA 2023 R. -INTENCJE MSZALNE


Poniedziałek, 29.05. Święto Najświętszej NMP, Matki Kościoła.
Godz. 6.30- za zm. Marię Hurej w 2 r. śm. z rodzicami i braćmi Romanem i Janem,
Godz. 7.00- za zm. Ludwika i Julie Kubas.
Godz. 18.00- za zm. Józefa Pomietło z żoną Karoliną.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna Godz. 17.00 – za zm. Kazimierza Paciorek.
Rycerka Dolna Godz. 17.00- za zm. Stefana Tyc z rodzicami i teściami.
Wtorek, 30.05. Wsp. Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.
Godz. 6.30 – za zm. Stanisława i Emilie Kubica.
Godz. 7.00 – 1. Za zm. Władysław Bryś z żoną Rozalią i córkami.
2. za zm. Kazimierza Paciorek.
Godz. 18.00 – za zm. Marię i Józefa Bysko z rodzicami.
Środa, 31.05. Święto Nawiedzenia NMP.
Godz. 6.30 – za zm. Michała Piątek.
Godz. 7.00-1. Za zm. Krzysztofa Felińskiego z mamą.
2. za zm. Antoninę Pawlus.
Godz. 18.00 – za zm. Józefa Dziergas w 1 r. śm. z rodzicami Anną i Franciszkiem i siostrami Elźbietą i Krystyną.
I Czwartek, 01.06. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Godz. 6.30- za zm. Zofię Paciorek.
Godz. 7.00- za zm. Józefa Paciorek.
Godz. 18.00-W int. kapłanów pracujących w naszej Parafii i pochodzących z niej, siostry zakonne pochodzące z naszej Parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii przez wstawiennictwo Sługi Bożego Księdza Franciszka Bryi – od Róży Różańcowej od Janotów.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna Godz. 17.00- za zm. Stanisława Pytel z ojcem Władysławem.
Rycerka Dolna Godz. 17.00- za zm. Pawła Płoskonkę w 1 r. śm.
I Piątek, 02.06.
Godz. 6.30 – za zm. Stanisława Salachnę w r. śm. z rodzicami i siostrą Jadwigą.
Godz. 7.00-1. Za zm. Krystynę Machała.
2. za zm. Bronisławę Kurowską,
Godz. 18.00- za zm. Stanisława i Anne Rybarskich z rodziną oraz Zygmunta Sury z rodzicami Emilią i Franciszkiem.
Sobota, 03.06.
Godz. 6.30-Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za bluźnierstwa i grzechy,
którymi jest obrażane.
Godz. 7.00-1. W int. wszystkich chorych i cierpiących z naszej parafii, przebywających w szpitalu o łaskę powrotu do zdrowia, ulgę w cierpieniu i umocnienie w słabościach oraz w int. wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych o zdrowie, siłę i cierpliwość.
2. za zm. Krystynę Hulbój w r. śm. z mężem Antonim.
Godz. 14.00-Ślub: Sylwia Marzec i Przemysław Szczotka.
Godz. 18.00-W int. Jana z ok. 60 r. urodzin z prośbą o Bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej a także w int. całej rodziny.

Niedziela, 04.06. Uroczystość Najświętszej Trójcy.
Godz. 7.00- za zm. Wojciecha Gogler z córką Wiktorią, z rodzicami i teściami.
Godz. 9.00-1. w intencji wszystkich ofiarodawców i fundatorów, składających ofiarę na potrzeby naszego Sanktuarium oraz w intencji wszystkich Parafian, dla żyjących o Bł. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o chwałę Nieba.
2. Za zm. Janinę i Franciszka Klis.
Godz. 11.00-w 1 r. urodzin Adama i 5 r. urodzin Wojciecha o Bt. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej a także w int. całej rodziny.
Godz. 18.00- za zm. Genowefę i Henryka Dębski z rodzicami i córką.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna Godz. 8.00- za zm. Kazimierza Ciapałę z żoną Matyldą.
Rycerka Dolna Godz. 9.30- za zm. Franciszka i Emilie Salachna z rodzicami i synami.
Nickulina Godz. 11.00- za kapłanów pracujących w naszej Parafii z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej- od Róży Różańcowej Zelatorki Anny.
Sanatorium Godz. 15.00 -…