28.01.2024 r. – 4 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

W środę, 31 stycznia – wsp. Św. Jana Bosko, prezbitera. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00, po której Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy wszystkich do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je zawsze na Nowennie i modlimy się w tych intencjach.

W czwartek, 1 lutego – pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi. Zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą o godzinie 18.00 w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego, a także w intencji sióstr zakonnych. Modlić się będziemy przez wstawiennictw Sługi Bożego Ks. Franciszka Bryi, naszego rodaka, męczennika z Dachau.

W piątek,2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. To również pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, od godziny 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi Świętej.

W sobotę, 3 lutego – wsp. Św. Błażeja, biskupa i męczennika. Jest to również pierwsza sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP, zapraszamy na godzinę 7.00 wszystkie Róże Żywego Różańca, Msza Święta również w intencji wszystkich chorych, cierpiących, przebywających w szpitalach z naszej Parafii i opiekujących się nimi. Po Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec.

Podczas Ferii Zimowych – Kancelaria Parafialna czynna tylko w środę po Mszy Świętej wieczornej do godziny 19.30, w sprawach pilnych proszę dzwonić pod numer: 502993555.

W przyszłą Niedzielę składka na potrzeby naszej Diecezji.

Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom, którzy przyjechali do nas na Ferie życzymy dobrego odpoczynku i dobrych wspomnień z Rajczy. Wszystkim życzę Błogosławionej Niedzieli. Niech Jezus Wam Błogosławi. Szczęść Boże.

Prasa:

1. Gazeta Parafialna: a). O znakach, symbolach i innych szczegółach we Mszy Świętej. B). Kolejny odcinek z serii: „Z dziejów Parafii i Miejscowości”.
  2. „Gość Niedzielny”: a). O ataku Rosji na Polskę – o jego realiach. B). O prześladowaniu Chrześcijan w dzisiejszych czasach, podane są dane.
  3. „Niedziela”: a). „Jak odróżnić cuda od demonicznych kłamstw?”. B). O Sakramentach, które są najlepszą zaporą przed diabłem.

OD 29. 01 DO 04. 02. 2024 – INTENCJE MSZALNE

29.01. PONIEDZIAŁEK

Godz. 7.00 – za zm. Jacka Rolek z rodzicami Janem i Haliną

Godz. 18.00 – za zm. Jana Szatanik z rodzicami i rodzeństwem