27 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA

„Pycha ma swoją mniejszą, śmieszną siostrę, która bywa z nią nierozłączna, a nazywa się Próżność. Bardzo trafnie się nazywa, gdyż istotnie jest pusta w środku” – pisał Tadeusz Żychiewicz. 

Człowiek traktujący swoje obowiązki jak powołanie nie tylko nie oczekuje żadnej nagrody, ale też nie rozczula się nad sobą: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.

Podczas dyżuru zapłakana pielęgniarka, której syn właśnie uciekł z domu, w pewnej chwili stanęła przed lustrem i zaczęła się pudrować: „Jak się idzie do chorych, trzeba dobrze wyglądać i być uśmiechniętym”.

Kalendarz Liturgiczny:

  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe pół godziny przed wieczornymi Mszami Świętymi.
  • Nabożeństwa różańcowe w tym roku będą wyglądały wg następującego porządku: O godz. 17.30 ksiądz wystawia Najświętszy Sakrament, a następnie udaje się do konfesjonału. Tymczasem poszczególne osoby i grupy prowadzą modlitwę różańcową: w poniedziałek – dzieci pod opieką ks. Łukasza, we wtorki dzieci pod opieką Pani Katechetki, w środy młodzież bierzmowana pod opieką ks. Grzegorza, w czwartki Róże Różańcowe i Grupa Najdroższej Krwi Chrystusa, w piątki Oaza Młodzieżowa lub Służba Liturgiczna, a w soboty i niedziele ksiądz lub Pan Organista. W dni powszednie po nabożeństwie ci, co nie zostają na Mszę św. będą mogli przyjąć Komunię świętą. Dzieci po różańcu będą otrzymywały obrazki.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 będzie w czwartek 6 października o 18.00.
  • We wtorek, 4 października – wsp. Św. Franciszka z Asyżu, w tym dniu modlimy się za wszystkich, którym patronuje św. Franciszek a zwłaszcza za Ks. Franciszka Jeleśniańskiego, z którego obecności wśród nas bardzo się cieszymy i życzymy Mu Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask oraz opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej i Świętego Franciszka.
  • W środę, 5 października – wsp. Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. W środę ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Zapraszamy na Różaniec Fatimski na godzinę 19.00, potem Uroczysta Msza Święta, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i Apel Jasnogórski. To również dzień, kiedy odbywa się Tradycyjna pielgrzymka Górali Żywieckich i z okolic Żywiecczyzny do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Przyjdźmy, aby pokłonić się Naszej Pani i podziękować Jej za wszelkie dobro, które wyprasza nam u Swego Syna. Zaproście całe swoje rodziny, niech przyjdą dzieci i młodzież. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary i wyraz miłości do Matki Bożej, zapraszamy Władze Samorządowe i wszystkich Radnych Powiatu i naszej Gminy. W tym dniu będziemy gościć na Nabożeństwie Fatimskim dwóch Jubilatów Ks. Jerzego Ryłkę – naszego rodaka, proboszcza parafii p.w. pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach Dziedzicach i dziekana Dekanatu Czechowickiego i Ks. Adama Ciapkę proboszcza w parafii św. Jana Chrzciciela w Sopotni Małej i Kapelana Związku Podhalan Oddziału Górali Żywieckich – obchodzą oni w tym roku 30 lecie kapłaństwa. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jubilatów. Przed Nabożeństwem Fatimskim można będzie kupić świecę z osłonką w cenie 3 zł, prosimy by przynosić świece na procesję Fatimską wokół kościoła.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca, zapraszam na Mszę Świętą w intencji wszystkich Kapłanów, Sióstr Zakonnych pochodzących z naszej Parafii, kapłanów pracujących w niej a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii. Zapraszam zwłaszcza rodziny Księży i Sióstr pochodzących z naszej Parafii. Pamiętajcie o swoich krewnych, którzy potrzebują dużo modlitwy w tych niełatwych czasach dla Kościoła. Od godziny 17.00 Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do Spowiedzi Świętej.
  • W Pierwszy Piątek miesiąca od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i okazja do Spowiedzi Świętej.
  • W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, prosimy by rodzice zgłosili dziecko w Kancelarii Parafialnej, przynosząc odpowiednie dokumenty.
  • Wypominki za zmarłych składamy w Kancelarii Parafialnej. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne i półroczne wynosiła tak, jak za mszę Świętą od duszy a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiaręDuża część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
  • W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium. Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza wszystkim składającym ofiary Boże Błogosławieństwo i zdrowie oraz potrzebne łaski u Boga – modlimy się o to dla Was i Waszych Rodzin.

INTENCJE MSZALNE
03.10 – 09.10.2022

03.10 PONIEDZIAŁEK
6.30-za zm. Stanisława Dadaka
7.00-za zm. Sławomira Szczotkę
18.00 – za zm. Michalinę Kułas w 1 r. śm.
04.10 WTOREK
6.00-za zm. Stanisława Dadaka
7.00 – W int. Ks. Franciszka Jeleśniańskiego o Bł. Boże, zdrowie i potrzebne
Kazimierzowskiej.
łaski oraz opiekę
Za zm. Mariana Włocha
18.00 – Za zm. Franciszkę i Bronisława Barcik
05.10 ŚRODA – NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
6.30 – za zm. Mariana Włocha
7.00 – za zm. Krzysztofa Mizię
19.30 – Za Górali zrzeszonych w Związku Podhalan Oddział Żywiecki i
wszystkich uczestniczących w Nabożeństwie Fatimskim
Dziękczynna z prośbą o Bł. Boże i opiekę MB Kazimierzowskiej dla
rodzin Łajczak, Szukalskich i Banaś oraz za zm. Adama Banasia
– O Bł. Boże i potrzebne łaski dla Janiny z ok. 75 r. urodzin oraz dla całej
dziny
– Za zm. Sławomira Ryłkę i zmarłych z rodziny.
– Za zm. Władysława i Franciszkę Gołek z synami
– Za zm. Władysława Ślusarskiego w 4 r. śm. z żoną Anną
06.10 CZWARTEK
6.30 – za zm. Krzysztofa Mizię
7.00 – za zm. Mariana Włocha
18.00 – W int. Kapłanów pracujących w naszej Parafii i z niej pochodzących,
sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej
Parafii.

RAJCZA DOLNA
17.00-
– za zm. Marię Pawlus z mężem Janem, synami Mieczysławem i
Zbigniewem.
RYCERKA DOLNA
17.00-za zm. Henryka Wojciechowskiego
07.10 I PIĄTEK
6.30-za zm. Krzysztofa Mizię
7.00- Za zm. Annę i Wawrzyńca Machała z synami Janem, Czesławem,
Wojciechem i Stanisławem.
– Za dusze w Czyśćcu cierpiące.
18.00 – za zm. Jerzego Maślankę w 10 r. śm.
08.10 SOBOTA
6.30-za zm. Józefa Nowaka w 4 r. śm. z rodzicami i teściami.
7.00 – Za zm. Annę Skorupa w r. śm. z mężem Kazimierzem.
– Za zm. Bolesława Tanistrę w 4 r. śm.
13.00-Ślub: Marzena Sporek i Tomasz Habdas
14.00- Ślub: Sylwia Pieczarka i Sebastian Barwan
18.00 – za zm. Wojciecha Tlałkę z żoną Marią.
09.10 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
7.00 – za zm. Jarosława Kotelę w 3 r. śm.
9.00 – za zm. Adelę Małysz w 5 r. śm.
10.30 – Dziękczynna z prośbą o Bł. Boże, zdrowie oraz Dary Ducha Świętego
dla Julii w 18 r. urodzin.
– W int. Anny i Andrzeja z ok. 40 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa
dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę nad całą
rodziną.
11.45 – za zm. Annę i Jana Kurowskich z synem Zdzisławem i wnuczką Martą
18.00 – za zm. Józefa Paciorek z synową Danutą.
W KAPLICACH:
RAJCZA DOLNA
8.00 – Helenę Dziasek z mężem Franciszkiem i Annę Pastor z mężem Bronisławem
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Franciszka i Emilię Salachna z rodzicami i synami.
NICKULINA
11.00-za zm. Marię Latasiewicz w 3 r. śm.