27 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 27 Niedziela Zwykła. Jako wspólnota Ludu Bożego jesteśmy latoroślami zasadzonymi w krzewie winnym. Gromadzimy się na Liturgii, aby otrzymać obficie łaskę Bożą potrzebną do codziennego duchowego wzrostu.

Uczestnicząc w Eucharystii trzeba postawić sobie pytanie – na ile ja przynoszę owoce wiary i miłości, którymi przez Pana zostałem obdarowany.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 9 października – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,
  • W piątek, 13 października – wspomnienie Bł. Honrata Koźmińskiego, prezbitera

• Dzisiejsza Niedziela w Kościele w Polsce jest obchodzona jako Dzień Papieski. Tegorocznym hasłem jest wezwanie Św. Jana Pawła II Idźmy naprzód z nadzieją. Młodzież w tym dniu zbiera środki na fundusz stypendialny dla uzdolnionej, ale ubogiej młodzieży w naszym kraju.
  • Codziennie nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium o godzinie 17.30. Po nim Msza Święta wieczorna. Zachęcamy do licznego uczestnictwa dzieci, młodzież i osoby starsze.
  • W poniedziałek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rycerce Dolnej o godzinie 17.00.
  • We wtorek Msza święta i nabożeństwo różańcowe w Rajczy Dolnej o godzinie 17.00.
  • W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W sobotę o 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  • W kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jerzy Hruby
7:00 Rajcza † Rudolf i Anna Hutyra, syn Mieczysław
18:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Heleny i Albina i całej rodziny
17:00 Rycerka D. † Zofia i Jan Kaleta, córka Anna, syn Franciszek
Wtorek 6:30 Rajcza † Dorota Hulbój
7:00 Rajcza Dziękczynna za poprawę zdrowia i z prośbą o dalszą opiekę
18:00 Rajcza † Aniela i Stanisław Biber, Anna i Marian, Stanisław, Kazimierz Radzik, Anna Ziomek, Michał Nowak
17:00 Rajcza D. † Helena i Mikołaj Smal, rodzice, siostry
Środa 6:30 Rajcza † Wiesław Mensik
7:00 Rajcza † Jadwiga Urbańska z domu Szwarc, rodzice, teściowie.
18:00 Rajcza † Za dusze w czyśćcu cierpiące z Róży Kobiet zelatorki Najzer.
Czwartek 6:30 Rajcza † Paweł Mitura
7:00 Rajcza † Rozalia i Michał Zając, córka Wiktoria Sobel
18:00 Rajcza † Genowefa Tomaszczyk, rodzice
Piątek 6:30 Rajcza † Jan Kurek, zmarli z rodzin Kurek i Lach
7:00 Rajcza † Józefa Kuśmierska, mąż synowie
18:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodziny
Sobota 6:30 Rajcza † Jadwiga Kotela, rodzice Franciszek i Maria
7:00 Rajcza Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Jana w 70 rocznicę urodzin
18:00 Rajcza † Rudolf i Wiktoria Kurowscy, synowie Tadeusz, Józef, Władysław, córka Maria, mąż Stanisław
Niedziela 7:00 Rajcza † Stefania Martyniak w 3 rocznicę śmierci, mąż Jacenty, wnuczka Joasia
9:00 Rajcza † Anna, Franciszek, Andrzej Lach
10:30 Rajcza W 45 rocznicę małżeństwa Teresy i Andrzeja – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże
11:45 Rajcza I – Z okazji Dnia Nauczyciela o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły w Rajczy
II – Dziękczynna za zebrane plony z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników od mieszkańców osiedla Hulboje
18:00 Rajcza O błogosławieństwo Boże i dalsze łaski dla Janusza, Lilianny, Miłosza, Jadwigi
8:00 Rajcza D. † Helena Dziasek w 6 rocznicę śmierci, mąż Franciszek.
9:30 Rycerka D. † Helena i Emil Wolny,zięć Zenon i Józef, wnuk Jarek i Krzysiek.
11:00 Nickulina † Anna i Kazimierz Kukuczka, dzieci Robert, Tomek i Monika.