27 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dzisiejsza przypowieść Jezusa obrazuje niewdzięczność jaką człowiek może okazać względem drugiego. Słudzy, którzy dostali pracę, zostali obdarzeni zaufaniem gospodarza, nagle próbują przejąć na własność całe jego dziedzictwo.

Chciwość i rządza zysku zaczyna coraz bardziej dotykać ich serca. W celu zdobycia majątku nie zawahają się nawet zabić syna gospodarza. Ta przypowieść świetnie pokazuje także jak my jesteśmy niewdzięczni wobec Boga, który takimi dobrami nas obdarza. Każdy grzech to próba zawłaszczenia tego co Boże.

• W poniedziałek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • W środę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej

• W naszym Sanktuarium nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do udziału, a zwłaszcza dzieci i młodzież.
  • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Polecamy w naszych modlitwach Matce Bożej Kazimierzowskiej wszystkich ofiarodawców naszej parafii.
  • W trosce w bezpieczeństwo parafian – w tym roku będziemy inaczej zbierać na wypominki. Pod chórem są skrzynki do których będziemy wrzucać koperty z imionami i nazwiskami zmarłych oraz ofiary. Bardzo prosimy, aby CZYTELNIE (najlepiej na komputerze) zapisywać jaki rodzaj wypominek chcemy (roczne, półroczne czy jednorazowe), dokładnie imiona i nazwiska oraz przeznaczoną ofiarę. Tak jak w poprzednich latach prosimy, aby ofiara na wypominki roczne wynosiła ok. 50-60 zł od duszy, na półroczne mniejsza kwota a na jednorazowe dowolna ofiara. Gdyby ktoś miał kłopoty finansowe i nie stać go było na taką ofiarę prosimy o dowolną ofiarę. Część z tych ofiar zostanie przeznaczona na sprawy inwestycyjne parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i prosimy o modlitwę za naszych bliskich zmarłych.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
  • Zbiórka lektorów w poniedziałek o godz. 19:00.
  • Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:30.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00
  • W środę ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Tradycyjna pielgrzymka Górali Żywieckich do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Będziemy także dziękować za dar I Komunii Świętej naszych dzieci. Zapraszamy ich rodziców i bliskich a także wszystkich parafian do wspólnej modlitwy. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
  • Program nabożeństwa:
    • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza Święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy, następnie różaniec o godz. 17:30 i Msza Święta.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej w Kościele spotkanie rodziców młodzieży klas 8, która przygotowującej się do bierzmowania.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10:00
  • W sobotę przed południem udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy, aby chorych zgłaszać w zakrystii, telefonicznie lub w kancelarii do piątku. Zatroszczmy się o naszych chorych, aby także oni mogli skorzystać z sakramentów świętych.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu chrztu dzieciom, które zgłaszamy wcześniej w kancelarii parafialnej.
  • Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Do puszek będzie można składać ofiary z fundusz stypendialny.
  • Także za tydzień składka do kopert na inwestycje parafialne.
  • Kapłani z naszej parafii powoli wracają do zdrowia. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy otaczali nas modlitwą w czasie kwarantanny, dziękujemy za zamówioną Mszę Świętą w naszej intencji, za każdy przejaw życzliwości, za dobre słowo i pomoc. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy zastępowali w tym okresie pana Kościelnego; dziękujemy także za pomoc w zdezynfekowaniu Kościoła, kaplic i plebanii. Wszystkim z całego serca składamy Bóg zapłać. Niech ten trudny czas będzie dla całej naszej parafii umocnieniem.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30). Także od 28 września będziemy przyjmować na wypominki.
  • Informujemy, że od tego roku nie będziemy zmieniać godzin Mszy Świętych wieczornych na zimowy. Przez cały rok w Rajczy Msza Święta wieczorna o godz. 18:00, a w kaplicach o 17:00.

Poniedziałek 6:30 Rajcza O uzdrowienie i bł. Boże dla Urszuli
7:00 Rajcza † Krystyna Ciapała z mężem i rodzeństwem
18:00 Rajcza † Weronika, Michał i Franciszek Bułka
17:00 Rycerka D. W intencji pewnej osoby o nawrócenie dla niej i bł. Boże dla całej rodziny