27 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 27 Niedziela Zwykła. Bóg jest zawsze inny niż sobie Go wyobrażamy. Niekiedy nie możemy oprzeć się wrażeniu, że dopuszcza, by działy się rzeczy, które nam wydają się niepojęte. Być może podobne wątpliwości budziły się w sercach Apostołów gdy prosili Jezusa: Panie, dodaj nam wiary!

Ta prośba rozbrzmiewa również podczas każdej Mszy Świętej, powiem i nasza wiara potrzebuje wzmocnienia. Tym  bardziej, że tam gdzie wiara jest słaba, brakuje też miłości, nadziei, odwagi i zaufania. Prośba o wzmocnienie wiary jest zatem potrzebna w każdej chwili. Prośmy o nią w czasie każdej Eucharystii a także każdej naszej modlitwy.

• W poniedziałek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej

• Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30, a po nim Msza Święta. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału a zwłaszcza dzieci i młodzież oraz wspólnoty Róż Żywego Różańca.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o godz. 16:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę nabożeństwo różańcowe i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • Po Mszy Świętej będzie rozdanie różańców dla dzieci z klas III Szkoły Podstawowej, przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz spotkanie dla rodziców.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • Także w czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie przedchrzcielne w salce parafialnej.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • W sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa o godz. 6:30.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00 w salce parafialnej.
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy sakramentu chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc odpowiednie dokumenty.
  • W przyszłym tygodniu będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. W tym dniu młodzież będzie zbierać fundusze na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi z ubogich rodzin.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Anna i Edward Zbylut
7:00 Rajcza † Stanisław Kubica; Jan i Anna Kubica, córka Ludwika
18:00 Rajcza † Franciszka i Bronisław Barcik
17:00 Rycerka D. † Jan i Władysława Czanieccy, syn Wiesław