27 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

27 Niedziela Zwykła – pierwsza niedziela miesiąca października. Mamy w życiu wiele osiągnięć, ale ostatecznym kresem jest miłość, która ożywia każde działanie czyniąc go dobrym.

Małżeństwo bez miłości jest puste, zimne; praca zawodowa bez miłości pozostaje tylko wykonywaniem zadania; modlitwa bez miłości pozostaje tylko czczą gadaniną a udział w Eucharystii bez miłości pozostaje tylko na poziomie obowiązku. Miłość zawsze łączy a nie dzieli. Nie jest zainteresowana niepewnością, ale obdarza oczekiwanym pokojem.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W piątek, 12 października – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

• Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30 , a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W naszym Sanktuarium codziennie modlitwa różańcowa o godz. 17:30. Po niej Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzi. 17.00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Spotkanie lektorów po wieczornej Mszy Świętej.
  • W środę zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów o godz. 16:30.
  • W środę w czasie nabożeństwa różańcowego – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. W trakcie Adoracji modlitwa różańcowa.
  • Po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej przygotowanie przedchrzcielne.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • Także w piątek po Mszy Świętej w Kościele spotkanie rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy. Wieczorem o godz. 18:00 spotkanie Grupy AA.
  • W sobotę na Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę o 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które odpowiednio wcześniej zgłaszamy w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę papieską. W tym dniu młodzież będzie zbierać ofiary przed kościołem i przed kaplicami na stypendia dla uzdolnionych młodych ludzi z ubogich rodzin.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

• Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
    Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stanisław Hulbój
    7:00 Rajcza † Józef i Helena Pytlarz
    18:00 Rajcza † Rozalia Podgórzec w 6 rocz. śmierci, mąż Józef