27.08.2023 r. – 21 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

•    Witamy wśród nas wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i urlopy, życzymy wam dobrej pogody i odpoczynku. Wszystkim wyjeżdżającym parafianom, także życzymy udanego odpoczynku. Niech Matka Boża Kazimierzowska, królowa Beskidów i Pani Rajczańska ma was w swojej szczególnej opiece.
  •    Witamy wśród nas dwóch nowych Wikariuszy: Księdza Tomasza Juraszka, który był na Parafii w Bielanach k. Kęt i Księdza Piotra Susfała, który był na Parafii w Koszarawie. Życzymy im, aby pobyt w naszej Parafii był dla nich umocnieniem wiary oraz aby ich posługa przyniosła Błogosławione owoce.
  • W poniedziałek, 28 sierpnia – wsp. Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek, 29 sierpnia – wsp. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  •    W środę, 30 sierpnia – zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, odczytujemy je zawsze w czasie Nowenny i modlimy się w tych intencjach przed Cudownym wizerunkiem Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  •    W czwartek, 31 sierpnia – jest to pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00, sprawowaną w intencji Kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne przez wstawiennictwo Sługi Bożego Ks. Franciszka Bryi.
  •    W piątek, 1 września – pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość Spowiedzi Świętej, oddajemy w tym dniu cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, wszystkich czcicieli zapraszamy na Mszę Świętą, przypomnijcie drodzy rodzice dzieciom i młodzieży o Mszy Świętej i spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem. Jest to również kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętajmy w tym dniu o tych, którzy oddali życie za ojczyznę i wszystkich, którzy zginęli w czasie tej wojny. Prośmy również o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.
  •    W sobotę, 2 września – pierwsza sobota miesiąca, czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę Świętą o godzinie 7.00 zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca, po Mszy Adoracja i Różaniec, potem zmianka Tajemnic Różańcowych. Od godziny 8.30 kapłani pojadą do chorych i starszych wiekiem, prosimy ich zgłosić w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej do piątku.
  • W tym dniu w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Bielsku – Białej o godzinie 10.00 odbędzie się inauguracja Roku Katechetycznego i formacyjnego.
  • W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na cele diecezji. A do puszek dziś i w przyszłą Niedzielę zbieramy ofiary na pomoc Słowenii dotkniętej strasznymi powodziami – o czym słyszeliśmy w ostatnim czasie w mediach.

Prasa:

1. W „Niedzieli” – o nowych cudach za przyczyną Matki Bożej.
  2. W „Gościu Niedzielnym” – możemy przeczytać historie świętych, którzy odkryli w swoim życiu punkt zwrotny.
  3. W Gazecie Parafialnej przeczytamy co to są Pierwsze Piątki Miesiąca? I mamy kolejny odcinek z cyklu „Z dziejów Parafii i Miejscowości”.

OD 28 SIERPNIA DO  3 WRZEŚNIA  2023 – INTENCJE MSZALNE

28.08. Poniedziałek

Godz. 7.00 –  1. za zm. Jana Kocoń.

1. za zm. Andrzeja Gardas.

Godz. 18.00 – 1. za zm. z rodziny Szczotka, Piela, Piątek i Rafała Ratkowskiego.

1. za zm. z rodziny Piela i Piątek oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

29.08. Wtorek

Godz. 7.00 – 1. za zm. Ludwika i Julię Kubas.

1. za zm. Andrzeja Gardas.

Godz.18.00 – w intencji Stanisława Piątek o zdrowie, Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

30.08. Środa

Godz. 7.00 – 1. za zm. Jana Dratnala.

1. za zm. Andrzeja Gardas.

Godz. 18.00 – za zm. Janusza Szklarek z rodzicami i rodzeństwem.

31.08. Czwartek

Godz. 7.00 – 1. za zm. Anielę i Jana Bednarz.

1. za zm. Agnieszkę Śleziak.

Godz. 18.00 – za zm. Marię i Eugeniusza Łabaj oraz Marię i Michała Waligóra.

01.09. Piątek

Godz. 7.00 –  1. za zm. ks. Bronisława Bryja z rodzicami oraz zmarłych z rodziny Maślanków.

1. za zm. Agnieszkę Śleziak.

Godz. 18.00 – za zm. Stefanię Martyniak z mężem Jacentym i wnuczką Joanną.

02.09. Sobota

Godz. 7.00 – 1. w intencji wszystkich chorych, cierpiących oraz opiekujących się nimi.

1. Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa i grzechy, którymi jest obrażane.
  2. za zm. Ewę Wieczorek z mężem Feliksem.

Godz.14.00 – ślub : Justyna Bednarz i Krystian Capanda

Godz.15.00 – ślub : Dominika Rolek i Mateusz Piętka

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Szatanik, Anielę i Stanisława Biber.

03.09. Niedziela

Godz. 7.00 –  za zm. Andrzeja Szczotka z babcią i dziadkami.

Godz. 9.00 –  za zm. członkinie z Róży Kobiet z Ujsół oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Godz. 11.00 – 1. za zm. Marię i Kazimierza Gardas z rodzicami.

1. w intencji Ireny Sporek z okazji urodzin z prośbą o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.

Godz. 18.00 – za zm. Teresę Łoboziak w 1 r. śm.

W Kaplicach :

Rajcza Dolna  Godz. 8.00 – za zm. Bronisławę i Mariana Uja.

Rycerka Dolna Godz. 9.30 – za zm. Eugeniusza Puszyńskiego w 10 r. śm. z rodzicami i teściami.

Nickulina Godz. 11.00 – za zm. Anielę i Stanisława Bury z synami Józefem i Zygmuntem.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….