26 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś w Kościele na całym świecie obchodzimy 26 Niedzielę Zwykłą. Ewangelia ostrzega nas przed dawaniem niewłaściwego przykładu, czyli zgorszeniem. Jezus zwraca nam uwagę, że jako chrześcijanie mamy dawać swoim postępowaniem dobry przykład, umacniać innych, dodawać siły.

Jeśli tak nie postępujemy możemy w konsekwencji trwać w grzechu i dawać antyświadectwo. Jak wielki to jest grzech niech świadczą słowa Chrystusa: Lepiej temu byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. Módlmy się dziś, abyśmy zawsze świadczyli o Chrystusie i nigdy nie byli zgorszeniem dla innych.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 1 października – Wspomnienie. Św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • We wtorek, 2 października – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • W czwartek, 4 października – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. I czwartek miesiąca
  • W piątek, 5 października – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. I piątek miesiąca
  • W sobotę, 6 października – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce NMP

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 , a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium odprawiać będziemy o godz. 17:30 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież. Tych którzy nie mogą przyjść do świątyni zachęcamy do indywidualnej modlitwy różańcowej w domu lub w gronie rodziny – by nie było dnia bez różańca.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzi. 17.00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Po niej nabożeństwo różańcowe.
  • W środę szóste nabożeństwo fatimskie w tym roku. Tradycyjna pielgrzymka górali Żywieckich do stóp Matki Bożej Kazimierzowskiej. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza Święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej,
  • W czwartek – I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina Święta – wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00. W trakcie Adoracji Spowiedź przed I piątkiem miesiąca.
  • W czwartek w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o godz. 16:00 Spowiedź przed I piątkiem miesiąca, a o godz. 17:00 Msza Święta i nabożeństwo różańcowe.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 17:30 różaniec i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a następnie Msza święta.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • Także w piątek po Mszy Świętej w Kościele spotkanie rodziców klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.
  • W sobotę, I sobota miesiąca, w czasie wieczornego nabożeństwa różańcowego – zmianka.
  • Przed południem nawiedzimy chorych w domach z Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać do piątku w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy. Wieczorem o godz. 18:00 spotkanie Grupy AA.
  • Od wtorku do soboty w godzinach urzędowania kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza W intencji Katarzyny w 25 rocz. urodzin i Grażyny w 50 rocz. urodzin i ich rodzin
7:00 Rajcza † Paweł Mitura
18:00 Rajcza † Zmarli ze wspólnoty Zyłonie
17:00 Rycerka D. † Jan i Wiktoria Bułka
Wtorek 6:30 Rajcza † Bronisława Mensik
7:00 Rajcza † Antonina i Władysław Wiercigroch; Aniela i Stanisław Stańco
18:00 Rajcza † Zmarli ze wspólnoty Biały Potok
17:00 Rajcza D. † Janina Szewczyk, rodzice Józef i Józefa
Środa 6:30 Rajcza † Zofia i Józef Kordyla
7:00 Rajcza † Kazimierz Tomiczek
19:30 Rajcza I – † Jan i Maria Krzepina; Antonina i Michał Kurowski, brat Antoni
II – † Sławomir Ryłko w 3 rocz. śmierci, zmarli z rodziny.
III – † Jan Wolny
IV – Dziękczynna z prośbą o opiekę Bożą dla rodzin Banaś, Łajczak i Szukalskich
V – † Franciszek Nowak w 24 rocz. śmierci
VI – Dziękczynna z okazji 50 rocz. urodzin Mirosławy z prośbą o błog. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej na dalsze lata