26.11.2023 r. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – OGŁOSZENIA

Zdaniem księdza profesora Wacława Hryniewicza agresja wobec grzesznika sprzeczna jest z nauczaniem Jezusa: „Trzeba mieć więcej zrozumienia i współczucia dla człowieka, nawet na dnie jego upadku i zatracenia się”.

Czasem podejrzewamy, że nawrócenie Dobrego Łotra mogło nie być szczere. Wisząc na krzyżu, nie miał żadnej alternatywy. Może zwyczajnie blefował w myśl zasady: niczego nie tracę, a mogę zyskać wszystko.

Ksiądz profesor Józef Tischner widzi niebezpieczeństwo dla spowiednika, który może się wcielać w rolę sędziego, prokuratora czy oficera śledczego: „Pojawia się ono wtedy, gdy spowiednik nie ma zakorzenienia w Ewangelii”.

•  Dziś po Mszy Świętej możemy kupić pyszne ciasto „Palce Lizać” a całość dochodu ze sprzedaży ciast będzie przeznaczona na pomoc choremu dziecku Olafowi Hałasowi z naszej Parafii, z Rycerki Dolnej. Zachęcamy by podzielić się swoim Dobrym i Miłosiernym Sercem.
  •   W środę, 29 listopada – o godzinie 18.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Romana Pindla, Biskupa Bielsko – Żywieckiego, podczas której udzieli ksiądz Biskup Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Módlmy się w intencji Księdza Biskupa a także w intencji tej młodzieży, aby byli prawdziwymi świadkami wiary dla siebie nawzajem, dla swoich bliskich i swoich rówieśników, prośmy także za Świadków Bierzmowania, aby byli dla młodzieży wsparciem i swoim życiem ukazywali młodym właściwy kierunek duchowego rozwoju. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
  • Rodzicom dziękujemy za przygotowanie naszego kościoła na tę Uroczystość.
  •   W czwartek, 30 listopada – Święto Świętego Andrzeja Apostoła – są to również imieniny Ks. Proboszcza zapraszamy w sposób szczególny na Mszę Św. w jego intencji o godzinie 18.00 wszystkich parafian . A z całego serca życzymy mu Błogosławieństwa Bożego potrzebnych darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej na każdy dzień życia. Od godziny 17.30 przed Mszą Świętą wieczorną Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej.
  •  W pierwszy Piątek, 1 grudnia – Oddajemy w tym dniu cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, podczas której istnieje możliwość Spowiedzi Świętej. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej posiedzenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
  •   W Pierwszą Sobotę, 2 grudnia – Na Mszę Świętą o godzinie 7.00 zapraszamy po Mszy Świętej zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Różaniec, zapraszamy wszystkich, którzy należą do Żywego Różańca. Objazd chorych będzie przed świętami w gazecie parafialnej jest nieaktualna informacja.
  • W przyszłą Niedzielę rozpoczynamy w Kościele czas Adwentu.

OD 27. 11 DO 03. 12 2023 – INTENCJE MSZALNE

27.11. PONIEDZIAŁEK

Godz. 6.30 – za zm. Antoninę i Władysława Wiercigroch oraz Anielę i Stanisława Stańco

Godz. 7.00 – za zm. Annę Paciorek

– za zm. Andrzeja Rybarskiego w r. śm.

Godz. 18.00 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Członkiń Róży Kobiet od Liszków i ich rodzin

28.11. WTOREK

Godz. 6.30 – za zm. Marię Hołota z teściami Heleną i Wojciechem Hołota

– za zm. Józefę Lejawka