26.03.2023 r. – OGŁOSZENIA 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kalendarz Liturgiczny:

 • Po Mszy Świętej pod namiotem Caritasu można zaopatrzyć się w małe Paschaliki w cenie 15 zł. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za trud rozprowadzania paschalików. Środki i ofiary z tego tytułu będą w całości przeznaczone na potrzeby naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Paschaliki przyniesiemy na Rezurekcję w Wielką Sobotę, zapalimy je od Nowego Paschału.
  Dziś po Mszy Świętej zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, będzie można nabyć Palmy Wielkanocne, Dekoracje Świąteczne i ciasta w własnego wypieku. Cały dochód z Kiermaszu przeznaczamy na organizację Pikniku Królewskiego, który odbędzie się 17 czerwca w naszej Parafii wraz z Integracyjnym Dniem Dziecka.
  Pamiętajmy, żeby już teraz skorzystać z Sakramentu Pokuty, spowiadamy przed każdą Mszą Świętą w tygodniu i w Niedzielę, nie odkładajmy Spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami Wielkanocnymi.
  Zapraszamy na Gorzkie Żale na godzinę 17.30, Msza Święta wieczorna będzie już bez kazania.
  W środę zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  W Piątek nie będzie Dróg Krzyżowych, także w kaplicach – zapraszamy wszystkich wraz ze Stowarzyszeniem „EFFATHA” do modlitewnego spotkania w czasie Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie przejdzie ulicami Rajczy.
  Tegoroczna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą wyjątkowo o godz. 17.30. Tak jak to bywało w poprzednie lata Droga Krzyżowa będzie miała charakter Misterium Męki Pańskiej z odpowiednimi scenami przy poszczególnych stacjach, pójdziemy ulicami Górską, Ludową, Do Soły i w stronę kościoła przez Rondo. Prosimy Naszych Strażaków i Policję o zabezpieczenie trasy przejścia Drogi Krzyżowej.
  W pierwszą sobotę na godzinę 7.00, na Mszę Świętą zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec z rozważaniami.
  Od godziny 8.30 Ks. Łukasz pojedzie do chorych, rozpocznie od Rajczy Dolnej, potem Rajcza do Ronda i Ujsoły. Prosimy, aby chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą przyjść do kościoła zgłosić w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej do piątku- będzie to ostatni objazd chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Ks. Grzegorz do chorych pojedzie w Wielki Poniedziałek. od 1300,
  Ogólnopolska akcja,,Tak. Pomagam!” za nami. 17-18 marca 2023 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam!” odbyła się zbiórka produktów żywnościowych na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy ofiarowali tyle dobra, napełniając obficie kosz stojący w Delikatesach Centrum w Rajczy W trakcie zbiórki zebrano 420,94 kg różnego rodzaju produktów żywnościowych, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne. Dzięki Wam – hojnym darczyńcom nasza parafialna grupa Caritas pragnie na święta wielkanocne dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób potrzebujących. Dziękujemy wszystkim za pomoc!
 • W dalszym ciągu możemy jeszcze składać deklaracje na pomoc żywnościową z programu Caritas, szczegóły były podawane w Gazetach Parafialnych i na stronach internetowych Parafii.
  Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 11:00. Poświecenie Palm rozpocznie się przed kościołem. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Krakowie.
  Nasza Parafia wraz z Centrum Kultury i Sportu w Rajczy zapraszają na Konkurs Tradycyjnych Palm Wielkanocnych. Palmy do konkursu prosimy dostarczyć do kościoła 1 kwietnia tj. w sobotę po Mszy Św. wieczornej do godz. 19.00, jak w latach poprzednich. Wręczenie nagród laureatom nastąpi w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Rajczy.
  Prasa:
  1. W,,Gościu Niedzielnym” przeczytamy o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja. Również warto dowiedzieć się, dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło – Życie. (cena 10 zł).
  2. W dodatku specjalnym (14 zł),,Gość Extra” są wiadomości na temat Relikwii Krzyża Świętego, Korony Cierniowej, Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello.
  3. W,,Niedzieli” warto przeczytać, jest sporo o Spowiedzi, jak się spowiadać i dlaczego?
  4. W Gazecie Parafialnej przeczytamy o Niedzieli Palmowej, mamy również kolejny odcinek, z cyklu,,Z dziejów Parafii i Miejscowości”.

OD 27 MARCA DO 02 KWIETNIA 2023 R. -INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek 27.03.
Godz. 6.30- za zm. Zofię tabas z mężem Rudolfem, córką Barbarą i synem Mieczysławem. Godz. 7.00- za zm. Teodora Strączek z córką Haliną i rodzicami.
Godz. 18.00 za zm. Joannę Szumlas w 2 r. śm.
Wtorek 28.03.
Godz. 6.30- za zm. Zofię Pawlus.
Godz. 7.00- za zm. Andrzeja Lach.
Godz. 18.00- za zm. Janinę Wolna. Środa 29.03.
Godz. 6.30- za zm. Andrzeja Lach.
Godz. 7.00- za zm. Zofię Pawlus.
Godz. 18.00- za zm. Henryka Wala w 2 r. śm.
Czwartek 30.03.
Godz. 6.30- za zm. Annę Bury w 4 r. sm.
Godz. 7.00- za zm. Andrzeja Lach.
Godz. 18.00- O zdrowie i Bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiejdla Tomasza z ok. 50 r. urodzin.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna Godz. 17.00 – za zm. Bogusławę Ciapała od Koła Gospodyń Wiejskich
z Rajczy Dolnej.
Rycerka Dolna Godz. 17.00- za zm. Anielę i Jana Misiarz z rodzicami.
Piątek 31.03.
Godz. 6.30 za zm. Lucynę Biernat.
Godz. 7.00- za zm. Kazimierza Sury w 5 r. sm.
Godz. 17.30- za zm. Krystynę Wiercigroch z mężem Józefem.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna Godz. 17.00- za zm. Lecha Latos.
Rycerka Dolna Godz. 17.00- za kapłanów pracujących w naszej Parafii o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz zdrowie.
Sobota 01.04.
Godz. 6.30 za zm. Karola i Ludwikę Wiercigroch.
Godz. 7.00 1. Za wszystkich chorych z naszej parafii o powrót do zdrowia i umocnienie w słabościach oraz w int. Wszystkich, którzy leczą i pielęgnują ludzi chorych – opiekują się nimi, o cierpliwość i potrzebne łaski.
2. za zm. Marię i Józefa Grygny.
Godz. 18.00- za zm. Kazimierza Biernat w r. śm.
Niedziela Palmowa 02.04.
Godz. 7.00- Dziękczynna za przeżyte 75 lat z prośbą o potrzebne łaski, Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej na dalsze lata życia.
Godz. 9.00-1. W int. Karola w 18 r. urodzin z prośbą o Bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej, a także w int. całej rodziny.
Godz. 11.00- w intencji wszystkich ofiarodawców i fundatorów, składających ofiarę na potrzeby naszego Sanktuarium oraz w intencji wszystkich Parafian, dla żyjących o Bł. Boże i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o chwałę Nieba.
Godz. 18.00- za zm. Eugeniusza i Annę Gogler z synem Grzegorzem.
W Kaplicach:
Rajcza Dolna Godz. 8.00- za zm. Wojciecha Janotę z żoną Antoniną i synem Mieczysławem. Rycerka Dolna Godz. 9.30 – za zm. Karolinę i Franciszka Wydra z córkami Heleną i Hanną i synem Kazimierzem.
Nickulina Godz. 11.00 – Za Zelatorki i Członkinie Różańca Świętego z prośbą o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.