25 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś w naszej diecezji obchodzimy dzień modlitw o uświęcenie małżeństw i rodzin pod hasłem „Eucharystia jest źródłem miłości”. Bp Roman Pindel pragnie, aby w każdej parafii zawierzyć rodziny opiece Matki Bożej.

Rodzina jest nie tylko podstawową komórką społeczną, ale przede wszystkim miejscem rozwoju wiary, nadziei i miłości. Trzeba dziś bronić tej prawdy. Małżeństwa oraz całe rodziny swoją siłę do codzienności powinny czerpać z Eucharystii. Prośmy zatem o świętość naszych rodzin, która będzie wypływać z Ofiary Chrystusa, która dokonuje się na każdej Mszy Świętej.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W poniedziałek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika
 • We wtorek, 29 września – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • W środę, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
 • W czwartek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to I czwartek miesiąca – modlimy się szczególnie za kapłanów i wypraszamy dar nowych powołań do służby Bożej. Rozpoczynamy także nabożeństwa różańcowe.
 • W piątek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Jest to I piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusa.
 • W sobotę, 3 października – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Maryi.

Ogłoszenia:

 • Dziś zgodnie z decyzją bpa Romana Pindla, w parafiach naszej diecezji przeżywamy niedzielę modlitw o świętość rodzin i małżeństw pod hasłem: „Eucharystia jest źródłem miłości”. Zawierzamy rodziny naszej parafii opiece Matki Bożej. Ze względu na sytuacje panującą w naszej parafii popołudniowa Droga Krzyżowa oraz Różaniec są odwołane.
 • Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli jako dar ołtarza kwotę 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Kwota ta zostanie wykorzystana na renowację jednego z kielichów mszalnych.
 • Pod chórem do puszek można składać ofiary na zakup węgla na zimę, aby ogrzać nasz Kościół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Polecamy w naszych modlitwach Matce Bożej Kazimierzowskiej wszystkich ofiarodawców naszej parafii.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
 • We wtorek przypada dzień imienin ks. Michała. Pamiętajmy w tym dniu o Nim w naszych modlitwach i polecajmy Go opiece św. Michała Archanioła oraz Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00
 • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek rozpoczynamy także miesiąc różańcowy – październik. W naszym Sanktuarium nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przede wszystkim dzieci, młodzież, ale również dorosłych, zwłaszcza Róże Różańcowe. Chorych zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej indywidualnie w domu.
 • W czwartek przypada I czwartek. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
 • W czwartek jeśli zakończy się kwarantanna księży to Msze Święte w kaplicach o godz. 17:00. Wcześniej Spowiedź Święta. Jeśli kwarantanna księży się przedłuży to intencje tych Mszy zostaną odprawione na plebanii.
 • W Rajczy Dolnej – różaniec codziennie o 17:00.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:30.
 • O godz. 17:30 nabożeństwo różańcowe, a o 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zachęcamy do zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca, zwłaszcza dzieci po I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
 • W sobotę z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. Różaniec i zmianka o godz. 17:30.
 • W sobotę nie będziemy jeździć do chorych z posługą sakramentalną. Udamy się do nich za tydzień, kiedy skończy się kwarantanna kapłanów i wszyscy wrócą do zdrowia.
 • Do czasu kwarantanny księży z Rajczy kancelaria parafialna jest nieczynna.
 • Księża zapewniają o modlitwie w intencji wszystkich parafian, dziękują za wszelkie okazane dobro, modlitwę i w dalszym ciągu proszą o wsparcie.
 • Za tydzień składka przeznaczona na Seminarium Duchowne
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30). Także od 28 września będziemy przyjmować na wypominki.
 • Informujemy, że od tego roku nie będziemy zmieniać godzin Mszy Świętych wieczornych na zimowy. Przez cały rok w Rajczy Msza Święta wieczorna o godz. 18:00, a w kaplicach o 17:00.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria Mędrzak
7:00 Rajcza † Mariola Jaszczurowska
18:00 Rajcza † Jadwiga Lach, mąż, rodzice
17:00 Rycerka D. † Krzysztof Szczotka w rocz. śmierci z dziadkami Marianną i Antonim Capanda; Helena i Ludwik Szczotka; wujek, Maria Capanda
Wtorek 6:30 Rajcza † Stanisław Sznajdrowicz – od brata Romka
7:00 Rajcza † Władysław Kurowski
18:00 Rajcza † Michał Kucharski z żoną Władysławą
17:00 Rajcza D. † Maria Maślanka z mężem Władysławem, córka Krystyna z mężem Janem
Środa 6:30 Rajcza W intencji Krzysztofa i Magdaleny Łysiak o Boże błogosławieństwo
7:00 Rajcza † Maria i Wojciech Sury z rodzicami
18:00 Rajcza † Michał Bobek
Czwartek 6:30 Rajcza Za członkinie Róży Kobiet zelatorki Anny z Rynku o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
7:00 Rajcza † Janina Bułka
18:00 Rajcza † Bolesław Tanistra
17:00 Rajcza D. † Genowefa i Jan Sporek
17:00 Rycerka D. O ustanie epidemii koronawirusa – intencja od Róży Kobiet zel. Wydra
Piątek 6:30 Rajcza † Stanisław Juraszek
7:00 Rajcza I – † Za dusze w czyśćcu cierpiące z rodzin Róży Kobiet zel. Anny z Rynku
II – † Emilia i Mieczysław Radzińscy, Jan i Helena Juraszek
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże dla Teresy i Jana Pydych
Sobota 6:30 Rajcza O uzdrowienie i błogosławieństwo dla Urszuli
7:00 Rajcza † Jan Zając w 1 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Jan Krzepina z żoną Marią; Antonina Kurowska z mężem Michałem i bratem Antonim
Niedziela 7:00 Rajcza † Paweł Matras
9:00 Rajcza † Za zmarłe siostry z Róży Kobiet z Ujsół: Emilia, Wiktoria i Władysława
10:30 Rajcza † Maria Piątek w 7 rocz. śmierci, mąż Franciszek i Jan oraz rodzice
11:45 Rajcza O bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Zuzanny w 1 rocz. urodzin dla niej i całej rodziny
18:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla rodziny Jończy
8:00 Rajcza D. † Józef Wiercigroch z żoną Władysławą i rodzicami
9:30 Rycerka D. † Franciszek i Emilia Salachna z synami i zięciami
11:00 Nickulina Za dusze w czyśćcu cierpiące od Róży Kobiet z Nickuliny zel. Anny