25 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś obchodzimy 25 Niedzielę Zwykłą. „Nie możecie służyć Bogu i Mamonie” to fundamentalne stwierdzenie Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii. Jezus rozwiewa wątpliwości – nie da się służyć dwóm panom.

Jezus nie mówi, że nie warto próbować albo jest trudno – po prostu mówi „nie można” „nie da się”. Warto wziąć sobie tą lekcję do serca zawsze kiedy będziemy stawać przed wyborem czy iść za głosem tego świata czy iść za głosem Boga. Obyśmy nigdy nie zeszli z właściwie obranej drogi do zbawienia.

• W poniedziałek, 23 września – wspomnienie Św. Ojca Pio, kapłana
  • We wtorek, 24 września – Święto Rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku Białej
  • W piątek, 27 września – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana
  • W sobotę, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika. W tym dniu odbędzie się coroczna pielgrzymka rodzin i wspólnot Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej z naszej diecezji.

• Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • We wtorek o godz. 16:30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Intencje Mszalne:
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Edward Śleziak
7:00 Rajcza † Józef Figura
18:00 Rajcza † Władysław i Franciszka Pomietło w rocz. śmierci
17:00 Rycerka D. † Barbara Kuś
Wtorek 6:30 Rajcza † Zmarli z Róży Kobiet zel. Anny
7:00 Rajcza † Rudolf Ormaniec
18:00 Rajcza O bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Anny w 93 rocz. urodzin
17:00 Rajcza D. † Karolina Krzepina, rodzice
Środa 6:30 Rajcza † Krystyna i Franciszek Liszka
7:00 Rajcza † Jan Kuszyk
18:00 Rajcza † Zofia i Jan Dziasek, rodzice Amalia i Wojciech