25 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś świętujemy 25 Niedzielę Zwykłą. Celebracja Eucharystii to centrum nie tylko każdej niedzieli, ale każdego tygodnia. Jezus pod postacią chleba i wina przychodzi do nas, aby być z nami realnie, tak  jak był ze swoimi uczniami ponad 2 tysiące lat temu.

Niestety bardzo często tej obecności nie dostrzegamy. Dziś w Ewangelii Jezus zapowiada wydarzenia Wielkiego Tygodnia – swoją śmierć i zmartwychwstanie. Zapowiada tym samym Eucharystię, czyli Ofiarę jaką każdego dnia uobecnia na ołtarzach świata. Prośmy dziś pokornie Chrystusa, aby Eucharystia i wydarzenia Wielkiego Tygodnia nie były dla nas obojętne.

Dziś wspominamy w liturgii także Św. Ojca Pio, kapłana i mistyka.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W poniedziałek, 24 września – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Bielsku Białej
  • W czwartek, 27 września – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • W piątek, 28 września – Wspomnienie Św. Wacława, męczennika
  • W sobotę 29 września – Święto Świętych Archaniołów: Michała Gabriela i Rafała

• Dziś Nieszpory o godzinie 17:45 , a Msza Święta wieczorna o godzinie 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godzinie 17.00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W poniedziałek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy młodzież klas III gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez młodzież na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Adoracja będzie prowadzona w oparciu o teksty Jana Pawła II.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Spotkanie lektorów po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej.
  • Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 16:30 w salce parafialnej.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy. Wieczorem o godz. 18:00 spotkanie Grupy AA.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Andrzej Wydra
7:00 Rajcza † Czesław Ciepły
18:00 Rajcza † Hermina i Jan Wejchenig, rodzice
17:00 Rycerka D. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marii i całej rodziny