25.08.2024 r. – 21 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia

Witamy wśród nas wszystkich wypoczywających gości, życzymy Wam dobrej pogody i duchowych wrażeń. Zachęcamy, aby wczytywać się w historię naszego Sanktuarium i cudownego obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej, jeśli ktoś z Gości nie posiada jeszcze obrazka Matki Bożej Kazimierzowskiej to zapraszamy po odbiór do Zakrystii. Życzymy Wam, aby Matka Boża Kazimierzowska, Królowa Beskidów i Pani Rajczańska miała Was i wasze rodziny w szczególnej opiece. Naszym Parafianom, dzieciom i młodzieży udającym się na wakacje także życzymy opieki Matki Bożej i dobrego wypoczynku.

W poniedziałek, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

We wtorek, 27 sierpnia – wspomnienie Świętej Moniki – matki Świętego Augustyna.

W środę, 28 sierpnia – wspomnienie Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Także w środę, zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00 oraz Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je na Nowennie i modlimy się w tych intencjach.

W czwartek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. Od godziny 17.30 – wystawienie i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, możliwość Spowiedzi Świętej.

Nasza Parafia wraz z p. Sołtysem, Radą Sołecką, OSP z Rajczy i Harcerzami zapraszamy na wspólną modlitwę i wspomnienia związane z wybuchem II wojny Światowej – obchody odbędą się 31 sierpnia, w sobotę (w przeddzień wybuchu wojny) przy Orle o godzinie 16.00.

W przyszłą Niedzielę, 1 września – o godzinie 11.00 Msza Święta Dożynkowa, podczas której będziemy dziękować Bogu za dar chleba i inne dary, które codziennie otrzymujemy z Jego Boskiej ręki. Pozostałe informacje o Dożynkach znajdują się na plakatach. Składka w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej Diecezji Bielsko – Żywieckiej. W tym dniu również odbywa się pielgrzymka do Cieszyna, ku czci Świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Ojciec Mirosław Zięba, który głosił u nas w Niedzielę (18 sierpnia) kazania i zbierał na parafię na Syberii, pragnie wszystkim ofiarodawcom podziękować za wyjątkową hojność, zebrał 16 245,55 zł. 130 euro i 1 funta brytyjskiego.

Już w przyszły poniedziałek, rozpoczęcie Nowego Roku szkolnego, niech rodzice i opiekunowie dzieci i młodzieży zadbają, aby dzieci i młodzież rozpoczęli Nowy Rok Szkolny w łasce uświęcającej, niech pamiętają o spowiedzi – może już w tym tygodniu, lub w przyszłą Niedzielę. Spowiadamy przed każdą Mszą Świętą a w czwartek, jak co tydzień od godziny 17.30 – przed Najświętszym Sakramentem.

Jutro, czyli 26 sierpnia odbędzie się obowiązkowe szkolenie dla wszystkich pracowników i wolontariuszy działających na terenie naszej Parafii, wszystkich prowadzących lub odpowiedzialnych za Grupy działające w Parafii oraz tych, którzy już składali w Kancelarii Parafialnej Deklaracje o niekaralności z Sądu. Szkolenie jest związane z Ustawą tzw. „Kamilkową”, która weszła już w życie 15 lutego 2024 r., prosimy, żeby zabrać ze sobą coś do notowania i pisania. Szkolenie odbędzie się na Plebanii o godzinie 18.45 po Mszy Świętej wieczornej – wszystkich uczestników szkolenia zapraszamy już na Mszę Świętą.

Prasa:

1. W Gazecie Parafialnej c.d. Standardów Ochrony Małoletnich w Naszej Parafii, zachęcamy, aby się z nimi zapoznać.
  2. W „Niedzieli” przeczytamy – skąd wzięły się rany na twarzy Matki Bożej z Jasnej Góry?
  3. W „Gościu Niedzielnym” przeczytać możemy o Górze Pielgrzymów w Karpaczu i kaplicy barokowej Świętego Wawrzyńca.

OD 26. 08.  DO 01. 09. 2024 – INTENCJE MSZALNE

26.08. PONIEDZIAŁEK   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY                                                              CZĘSTOCHOWSKIEJ

Godz. 7.00 – za zm. Ludwika i Marię Bryja z rodzicami

Godz. 18.00 – za zm. Adama Motyka w r. śm. z teściami Władysławem i Marią oraz szwagrem                         Marianem

27.08. WTOREK ŚW. MONIKI

Godz. 7.00 – za zm. Annę Zoń

Godz. 18.00 – o Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Róży Kobiet                                   Aleksandry Stawarz – Syrek i ich rodzin

28.08. ŚRODA ŚW. AUGUSTYNA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA

Godz. 7.00 – za zm. Annę Zoń

Godz. 18.00 – za zm. Jana i Herminę Wejchenig z zięciem Tadeuszem i rodzicami

29.08. CZWARTEK MĘCZEŃSTWO ŚW. JANA CHRZCICIELA

Godz. 7.00 – za zm. Wiktorię i Józefa Wiącek z synem Zdzisławem i synową Zofią

Godz. 18.00 – za zm. Jana Hulbój w r. śm. z synem Tomaszem i rodzicami z obu stron

30.08. PIĄTEK

Godz. 7.00 – za zm. Ludwika i Franciszkę Zwardoń z dziećmi

Godz. 18.00 – 1. za zm. Janusza Szklarek z rodzicami i rodzeństwem

1. za zm. Julię i Wawrzyńca Oleksy

31.08. SOBOTA

Godz. 7.00 – 1. za zm. Wiktorię i Wawrzyńca Krzepina z dziećmi Julią, Józefą oraz Ignacym i                        Władysławem

1. za zm. Antoninę Bednarz od rodziny Wydra

Godz. 18.00 – za zm. Bronisława Wydra z rodzicami, braćmi i teściami

01.09. NIEDZIELA – DOŻYNKI

Godz. 7.00 – za zm. ks. Bronisława Bryję z rodzicami oraz za zmarłych z rodziny Maślanka

Godz. 9.00 – za zm. Tadeusza Kręcichwost w 18 r. śm. z teściami Heleną i Tomaszem Kąkol

Godz. 11.00 – 1. za zm. Jacka Sporek w 14 r. śm. z rodzicami, teściami i szwagrami

1. za zm. Franciszka Piela z rodzicami, zm. Marię Piątek i zm. Rafała Ratkowskiego
  2. Dziękczynna za plony ziemi oraz o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej            Kazimierzowskiej dla wszystkich uprawiających ziemię i rolników z naszej Gminy                   Rajcza

Godz. 18.00 – za zm. Teresę Łoboziak w 2 r. śm.

W Kaplicach:

RAJCZA DOLNA:

Godz. 8.00 – za zm. Bronisława Pastor w r. śm. z żoną Anną oraz za zm. Helenę Dziasek z mężem                 Franciszkiem

RYCERKA DOLNA:

Godz. 10.00 – za zm. Julię Brandys z mężem Józefem i zmarłymi z rodziny

NICKULINA:

Godz. 7.00 – za zm. Marię i Michała Kubas

DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….