25.06.2023 r. 12 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA

Zbigniew Libera uważał za rzecz absolutnie naturalną, że dzień po wprowadzeniu stanu wojennego wszyscy zaprotestują. Kiedy w kopalni Wujek zabito górników, wykonał linoryt-nekrolog, powielił go 1200 razy i rozwiesił na ulicach. Był pewny, że wszyscy zrobią coś podobnego. Zdziwił się, że nie zrobili.

„Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą” – przestrzega Jezus. Często ludzie bardziej troszczą się o ciało niż o duszę, bo ono potrafi skuteczniej domagać się zaspokojenia potrzeb. Zbytnia dbałość o potrzeby ciała wywołuje strach przed ludźmi i błędną ocenę sytuacji, w której się znajdujemy.

„Święci to ludzie, którzy podjęli ryzyko. Zachowali się jak wdowa z Ewangelii, która robi najgłupszą rzecz na świecie – oddaje głodnym swoje ostatnie pieniądze i teraz to ona będzie głodna.  Ale w miejsce bułek zyskuje coś więcej – coś, czego za pieniądze nigdy nie byłaby w stanie kupić” – pisze autor tekstu.

• W dalszym ciągu po Mszach Świętych zbieramy ofiarę na wymianę instalacji odgromowej kościoła, ostatnio na ten cel zebraliśmy 1756 zł. Wszystkich ofiarodawców powierzamy w modlitwie Panu Bogu.
  •    W Środę, 28 czerwca – wsp. Św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Maryi – w tych intencjach modlimy się w czasie każdej Nowenny.
  •    W czwartek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym Pasterzu Biskupie Piotrze.
  • W piątek, 30 czerwca – kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  •    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Na godzinę 7.00, na Mszę Świętą zapraszamy Róże Żywego Różańca, po Mszy Świętej Różaniec i zmianka Tajemnic. Od godziny 8.30 kapłani pojadą do chorych i starszych wiekiem z posługą sakramentalną, prosimy, aby zgłosić ich w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
  •    W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 będzie szczególna Msza Święta, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Greger, będziemy bogu podczas Niej dziękować za 354 lata obecności wśród nas Cudownego obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej, za pozwolenie na budowę kościoła wydane przez Króla Jana Kazimierza, który również podarował obraz Matki Bożej (4 lipca 1669 roku) i za 6 rocznice Koronacji Obrazu Matki Bożej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Kazimierzowskiej, parafian i gości.
  • Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji Pikniku Królewskiego oraz Integracyjnego Dnia Dziecka, niech wszystkim Bóg Błogosławi i obdarza swymi łaskami, pamiętajmy o słowach Pana Jezusa; „wszystko, co uczyniliście tym braciom moim najmniejszym, mnie uczyniliście”.
  • Pragnę poinformować zwłaszcza wszystkich, którym brak cierpliwości, że wstępna data Bierzmowania to 29 listopada.
  •    Witamy wśród nas wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i urlopy, życzymy wam dobrej pogody i odpoczynku. Wszystkim wyjeżdżającym parafianom, także życzymy udanego odpoczynku. Niech Matka Boża Kazimierzowska, królowa Beskidów i Pani Rajczańska ma was w swojej szczególnej opiece.
  • Od dnia 03.  Do 10 lipca 2023 r. – odbędzie się tradycyjna zbiórka makulatury na wyposażenie kościoła w SHIRATI (Szeratif) w Tanzanii – Parafię prowadzi ks. Konrad Caputa, pochodzący z Żywca Zabłocia.

OD 26 CZERWCA DO 02 LIPCA 2023 – INTENCJE MSZALNE

26.06. Poniedziałek

Godz. 7.00 – za zm. Lucynę Biernat.

Godz. 18.00 – za zm. Helenę Ryłko z mężem Janem.

27.06. Wtorek

Godz. 7.00 – za zm. Stefana Łajczak z rodzicami i teściami.

Godz. 18.00 – za zm. Ludwikę Oleś z mężem Józefem oraz synami Bronisławem i Władysławem.

28.06. Środa

Godz. 7.00 – za zm. Władysławę i Piotra Myga z synem Krzysztofem i córką Janiną.

Godz. 18.00 – za zm. Mariannę Pawlus, Józefa Pawlus i Kacpra Opalony.

29.06. Czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

Godz. 7.00 – za zm. Jolantę Płoskonka z dziadkami.

Godz. 9.00 – za zm. Annę i Emila Zoń z zięciem Henrykiem.

Godz. 18.00 –

RAJCZA DOLNA

Godz. 17.00 – za zm. Antoninę Robak.

RYCERKA DOLNA- UROCZYSTOŚĆ KU CZCI ŚW. APP PIOTRA I PAWŁA

Godz.17.00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej

dla Roksany w 13 rocznicę urodzin.

30.06. Piątek

Godz. 7.00 – za zm. Andrzeja Gotkowskiego.

Godz. 18.00 – za am. Marię i Jana Grygny z rodzicami.

01.07. Sobota

Godz. 7.00 – 1. za chorych i opiekujących się nimi.

1. intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa i grzechy, którymi jest obrażane.

Godz. 18.00 – za zm. Jana Filipskiego z rodzicami.

02.07. Niedziela Dziękczynienie za Koronację i obecność wśród nas Matki Bożej Kazimierzowskiej

Godz. 7.00 – za zm. Henryka Zaręba w 2 r. śm.

Godz. 9.00 – za zm. Reginę Bednarz z mężem Ludwikiem i zięciem Józefem.

Godz. 11.00 – 1. w intencji wszystkich Parafian, fundatorów, budowniczych i ofiarodawców na rzecz Sanktuarium oraz dziękujemy Bogu w tej Eucharystii za łaski, których doświadczamy przez wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej – jest już z nami od 354 lat, wzywamy stale Jej orędownictwa zwracając się do Niej Królowo Beskidów i Pani Rajczańska, Patronko Górali Żywieckich – Madonno z Warkoczem, dziękujemy Panu również za pozwolenie na budowę nowego kościoła wydane przez Króla Jana Kazimierza oraz za 6 rocznicę Koronacji.

1. za zm. Marka Kos z rodzicami.
  2. za zm. Leona Wydra z rodzicami i teściami

Godz. 18.00 – za zm. Bogdana Hulbój.

W Kaplicach:

Rajcza Dolna Godz. 8.00 – za zm. Wiktorię i Stanisława Płoskonka z synem

Januszem, rodzicami Ludwikiem i Rozalią oraz Annę Stańco.

Rycerka Dolna Godz. 10.00 – za zm. Adama Stolarskiego z matką Wiktorią.

Nickulina Godz. 16.30 – za zm. Marię i Henryka Dudek.

Sanatorium Godz. 15.00 – ….