24 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 24 Niedziela Zwykła. Bóg o nikim nie zapomina i nikogo nie przekreśla. Swoją szczególną troską otacza tych, którzy błądzą. Nie pozostawia ich na pastwę losu, lecz zawsze o nich pamięta.

Wielką radość sprawia Mu, gdy odnajdzie się ktoś zagubiony. Bóg postępuje z Nim jak miłosierny Ojciec. Także my kiedy zbłądzimy powracajmy do naszego Ojca. Nie bój się wyznać Mu naszych win i słabości a On swoją mocą je przemieni i odpuści nam grzechy.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

• W poniedziałek, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • W środę, 18 września – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Młodzieży
  • W piątek, 20 września – wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. III piątek miesiąca – modlimy się do miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę, 21 września – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

• Dziś ofiarą do puszek wspieramy nasze diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”
  • Nieszpory o godz. 17:45, a Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieżowej Róży Różańcowej w Kościele.
  • We wtorek w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta. Od godz. 16:30 Spowiedź przed uroczystością odpustową.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o godz. 16:30 zbiórka ministrantów.
  • W środę w Rajczy Dolnej o godz. 17:00 Msza Święta odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek po południu od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek z racji III piątku miesiąca modlitwy do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa na Compel i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych
  • Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Intencje Mszalne:
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Michał Golec
7:00 Rajcza † Barbara i Józef Kręcichwost
18:00 Rajcza † Krzysztof Maślanka, ojciec Mieczysław, dziadkowie.
17:00 Rycerka D. † Julia i Alojzy Puszyńscy
Wtorek 6:30 Rajcza † Adam Zeman
7:00 Rajcza † Helena Figura
18:00 Rajcza † Jan i Hermina Wejchenig, rodzice, rodzeństwo.
17:00 Rajcza D. † Anna Stańco w 10 rocz. śmierci
Środa 6:30 Rajcza O zdrowie i bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla ks. Artura
7:00 Rajcza O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Katarzyny i Rafała z okazji przyjęcia sakramentu małżeństwa
18:00 Rajcza † Antoni i Janina Śpiewak