24 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 24 Niedziela Zwykła. Każdy Dzień Pański jest, jak mawiają Ojcowie Kościoła, małą Wielkanocą. Dlatego jesteśmy zaproszeni na wspólne celebrowanie Eucharystii, by celebrować paschalne tajemnice Chrystusa.

Jako wspólnota Kościoła jesteśmy powołani do pójścia zwycięską drogą Zmartwychwstałego, z całym bagażem codziennych trosk, kłopotów i zmartwień. Krocząc drogami codzienności z Nim, doświadczymy płynącej radości wielkanocnego poranka.

Dziś obchodzimy Niedzielę Środków Masowego Przekazu – modlimy się za wszystkich pracowników telewizji, radia i prasy, aby byli wierni prawdzie. W szczególny sposób modlimy się i wspieramy katolickie media.

• We wtorek, 18 września – wspomnienie Św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski. Odpust w kaplicy w Rajczy Dolnej.
  • W czwartek, 20 września – wspomnienie Św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy
  • W piątek, 21 września – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. III piątek miesiąca – modlimy się do Miłosierdzia Bożego.

• Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Środków Społecznego Przekazu.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Uroczystość odpustowa ku czci Św. Stanisława Kostki. Od godz. 16:00 możliwość spowiedzi.
  • Spotkanie lektorów po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej.
  • Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 16:30 w salce parafialnej.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W piątek, III piątek miesiąca, modlimy się do Miłosierdzi Bożego. O godz. 17:00 Droga Krzyżowa na „Compel” (w razie niepogody w kościele) i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18:00 Msza Święta.
  • W sobotę o godz. 10:00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy.
  • Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Władysława i Ludwik Zawada
7:00 Rajcza † Senora Schmidt
18:00 Rajcza W 18 rocznicę urodzin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Patrycji Najzer
17:00 Rycerka D. O opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marii w 93 rocz. urodzin