23 Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

23 Niedzielę Zwykłą obchodzimy dziś w Kościele. Radujemy się kolejnym spotkaniem z Chrystusem eucharystycznym. Niech częste przyjmowanie Komunii Świętej będzie dla nas lekarstwem w trudnych chwilach naszego życia.

Głębokie życie duchowe zawsze idzie w parze z częstym i pobożnym przyjmowaniem Jezusa do swojego serca pod postacią chleba. Dziękujemy dziś Bogu za tą możliwość, za to że jest z nami na wyciągnięcie naszej ręki, na wyciągnięcie naszego języka.

Rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania. Modlimy się za nauczycieli, wychowawców i wszystkich rodziców.

• W czwartek, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • W piątek, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • W sobotę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Bolesnej. Odpust w Nickulinie.

• Dziś Nieszpory o godz. 17:45 i Msza Święta wieczorna o godz. 18:00.
  • W tygodniu porządek Mszy Świętych zwykły – rano o 6:30 i 7:00 a wieczorem o 18:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Spotkanie lektorów po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej.
  • Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 16:30 w salce parafialnej.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu wieczorem w Sanktuarium od godz. 17:00.
  • W sobotę o godz. 10:00 pierwsze powakacyjne spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę z racji wspomnienia Najświętszej Marii Panny Bolesnej uroczystość odpustowa w Nickulinie – Msza Święta o godz. 16:30, a od godziny 16:00 możliwość Spowiedzi.
  • W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i na dalsze prace przy naszej świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Zofia i Bolesław Chempińscy
7:00 Rajcza † Józef Rybarski w 3 rocz. śmierci, syn Piotr, rodzice Anna i Stanisław
18:00 Rajcza † Jan Grygny
17:00 Rycerka D. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Doroty i całej rodziny